Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha kiteszem az egérírtót hány...

Ha kiteszem az egérírtót hány nap után mennek rá?

Figyelt kérdés
Nem kellett volna már fognom 3 nap alatt?
2021. dec. 3. 13:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Egerfogot tegyel ki
2021. dec. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Sajnos a boltban csak kis zacskós granulátom (protect) volt, arra nem mennek? :/
2021. dec. 3. 13:41
 3/16 anonim válasza:
100%
Ezek az egérirtó dolgok tipikusan nem azonnal ölik meg az egereket, csak elfogyasztás után pár nappal, tehát nem nagyon fogod látni azt sem, ha sikerrel jártál. Esetleg abból következtethetsz rá, hogy fogy a kitett méreg.
2021. dec. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha megeszi akkor csak órák-napok múlva pusztul el, és ha pl az egérlyukban, a konyhaszekrény mögött, a szekrény alatt döglött meg, csak akkor fogod tudni, ha érzed a hullaszagot.

Más egércsapdát nem kaptál? Pl ragasztót amibe beleragad. Te is készíthetsz csapdát cserépből.

2021. dec. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Jaj ettől félek mert ez a nyaraló hogy ide döglik nekem hetekre...:D de a granulátumot se bontották még meg szóval nem értem.

Majd akkor veszek másik fajtát legközelebb, a ragasztóstól féltem de jogos legalább látnám.

2021. dec. 3. 14:43
 6/16 A kérdező kommentje:
a macskákat már rájuk engedtem de nem fogtak egyet se azt nem értem h 2 helyen láttam ürüléket a konyhai mosdó szekrény alatt meg mellette a kis asztalon ahova az elmosogatott edényeket rakjuk mélyebb egy müanyag tálban, de nincs elől kajak vagy akármi persze tészták a szekrényben de ott abszolut nem látok se a spejzba.
2021. dec. 3. 14:48
 7/16 A kérdező kommentje:

Meg ilyen létezik hogy kb 8 kis pottyantást látok nem egy rakást? Nem kéne többnek lennie?

Itt az udvaron mindig voltak a szántóföld meg állatok miatt de azért a házban nem:(

2021. dec. 3. 14:52
 8/16 anonim válasza:
78%
Az különösen nagy ötlet, egérirtót használni, amikor macskád is van. Mi lesz, ha a macska megeszi a mérgezett egeret? Vagy esetleg belerág az egérméregbe? Így járt?
2021. dec. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Az egér nem egy helyre "csinál" sokat, hanem össze-vissza sok kicsit jártában-keltében ahol egy pillanatra meg tud nyugodtan állni a nélkül hogy veszélyeztetve érezné magát. Ha ez a konyhapult akkor a konyhapult.

A vonulási útvonalukra rakd ki a méreget, de lehetőleg olyan helyre ahol nem keveredhet az élelmiszerbe az "elpottyantott" darabka és más háziállat, gyerek stb. NEM fér hozzá. Az egér ráadásul elég óvatos állat, az új kaját - ha máshol táplálékbőség van - sokszor csak kerülgeti nem eszi egyből meg. Sosem egy helyről fal fel sokat, hanem csak csipeget innen-onnan, lehet napokig csak kerülgetni fogja a mérget.

S ahogy fent is írták nem azonnal döglik meg, hanem sokszor csak napok múlva az elfogyasztott és felhalmozódó méregtől. Haláltusája közben behúzódik valahova (ugyebár nem érzi magát olyan frankón hogy a szoba közepén tanyázzon le). Ha van macska is akkor nem javalt a méreg használata mert bekerülhet a macska szervezetébe is (minden melegvérű állatra hat).

2021. dec. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Mivel nem volt a granulátom kirágva így nyilván az egér se evett bele, ha hiszed ha nem ezek itt falun vannak olyan okosak hogy nem eszik meg a mérgezett egeret csak dobálni szokták őket. Szerinted hogy élik túl az aratásos időszakot? Totál méregkoktélokat kever mindenki itt falun (NEM MI!) rakat egértetemet szedtem össze nyáron amit nem ettek meg, a kicsik valóban meg szokták őket enni de azok most nincsenek.

Amugy odament a granuáltum zacskóhoz mind 3 beleszagolt és ott hagyta ne nézd ennyire hülyének ezeket nem bentiek és nyilván ha elkezdte volna az egyik szétszedni közbeavatkozok.

2021. dec. 3. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!