Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ki ismer eljárási szabályt,...

Ki ismer eljárási szabályt, bejelentési lehetőséget folyamatos kutya ugatásra? Létezik ilyen?

Figyelt kérdés

Nyár óta küzdünk ezzel. Egy nagytestű, nagy mozgás igényű farkas típusú kutya van a szomszédunkban. Nyár vége óta, azaz legalább 3-4 hónapja minden egyes nap reggeltől kora délutánig ugat. A gazdája keveset van itthon, a kutya pedig láthatóan szenved. Tör, zúz, romokban az udvar, látszik, hogy ideges, levezeti a feszültségét. Hogy mit ugat? A leborított kaspókat, a tálját, a másik kutyát a kertben.

Próbáltuk jelezni a szomszédnak, de csak jajong, hogy bocsánat.

2 gyerekkel vagyok itthon és a kicsi nem tud aludni miatta, mi folyamatosan feszültek vagyunk és egyszerűen nem tudjuk mit csináljunk.

Természetesen egy idő után a mi kutyánk is ideges lesz miatta és a kerítésnél acsarkodnak, mert nem fogja be a szomszéd kutya. Emiatt NEKÜNK kell megkötnünk a kutyánkat vagy behívni a házba, mert a szomszéd idegesíti...


Létezik bármi mód, hogy erre felhívjuk valaki figyelmét??? Konkrétan lassan a család kárára megy ez az egész, mert fél nap idegeskedünk és feszültek vagyunk.


(Korábban nem volt ezzel probléma, ez valahogy amiatt alakulhatott ki, hogy a szomszéd sokat van távol)



2021. dec. 31. 09:34
1 2
 11/16 anonim válasza:
8%
Ha nem lenne világos akkor zsákot a kutyának...
2021. dec. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
98%
Pedig kell vele foglalkoznia a jegyzőnek. Eljárási kötelezettség van, legfeljebb elutasítja a panaszt. De olyan elméletben nem fordulhat elő, hogy "válaszra sem méltat". Ilyen esetben tessék a felettes szervhez (illetékes kormányhivatal hatósági főosztály) fordulni azzal, hogy határidőn belül nem érkezett válasz a jegyzőtől.
2021. dec. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
9%
Ilyen csip csup ugyekkel a kutya nem fog foglalkozni.
2021. dec. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
87%
Tisztelt 12-es! 7-es vagyok. Nem célom belemenni külön "vitába", ugyanakkor 31 éve bíróságon dolgozom, tudom, hogy mi a különbség a jogszabály (és egyéb jogi norma) és a való élet között. Beteg és beteg között sem lehet(ne) különbséget tenni, mégis megteszik és a sort hosszan lehetne folytatni. Éppen most - újfent - a jogomért "harcolok" (egy szolgáltatónál) de az erőfölényben lévő féllel szemben (az előző öt szó lényeges!) a jog gyakran csak írott szó. Nem örülök neki, hogy ezt kell írnom, de ez a tapasztalatom. A kérdezőnek a kutyatulajdonossal (gazdával) való kommunikációt javasolom (nem arrogánsan, valahogy így "...kérem érezze át az én helyzetemet..."Hasonló esetben Ön mit tenne?"... stb.).
2021. dec. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Tisztelt 7-es! Higgye el, én sem a levegőbe beszélek, hiszen kormányhivatali dolgozó vagyok. Sajnálatos dolog, hogy bírósági dolgozóként így látja. Természetesen saját kézből tapasztalatom, hogy mi történik a közigazgatásban, főleg kisebb településeken. Ezért javasoltam a felettes szervet abban az esetben, ha nem járnak el (ahogy valamelyik válaszadó írta). Arra vonatkozóan szándékosan nem írtam semmit, hogy mi lehet a dolog végkimenetele, hiszen a kérdés arra irányult, hogy mi a jogi út, így én is erre adtam választ (1. hozzászólás). Sajnos nagyon sok dolog nem úgy van, ahogy papírforma szerint lennie kellene, szerencsére ez nálunk kivétel, ezért szeretek a munkahelyemen dolgozni.
2021. dec. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
80%
Imádom ahogy a kutyafasiszták lefossák más ember baját, hogy zavaró, ha buksika állandóan elviselhetetlenül ugat, de egy évben az pár órás tüzijátéknál őrjöngve, véresszájjal ölnének meg bárkit aki csak rá is gondol egy pukkanásra 🤣🤣🤣
2022. jan. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!