Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Házikedvenced okossága miben...

Házikedvenced okossága miben nyilvánul meg?

Figyelt kérdés
Nálunk az egyik macska a szúnyoghálós ajtót, az egyik kutya (vizsla) minden ajtót, amin kilincs van, ki tud nyitni.
2010. szept. 9. 09:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Rendszeresen kiengedem a patkányomat a szobába. Kis lakásról van szó, a nappaliban tartom, onnan az előszobába és a hálószobába nyílik 1-1 ajtó. A hálószobai ajtót be szoktam csukni, de a másikat nem szeretem, de a patinak oda sincs bejárása. Ezt tudja nagyon jól, és azt is, hogy polcokra, asztalra, kanapéra nem mászhat fel.

De kis vicces, mert ha ülök a kanapén és észre veszem, hogy osonna át a másik szobába, elég csak krákognom, és már tudja, hogy figyelem, és ha kimegy, büntiből visszazárom a ketrecbe. Ugyanígy van a polc esete is. Néha szerene feljutni, de nézi, hogy látom-e, és ha igen, inkább nem teszi meg. Bezzeg ha egyszer nem nézek oda...

Mellesleg ciccegésre a szoba szinte bármely részéről visszajön hozzám. És szobatiszta is.

Erről eszembe jut, hogy múltkor vittem vállamon sétálni, kimentünk a töltésre. Én tanultam, úgyhogy 1,5-2 órát is elvoltunk, és szegény Mogyira, a patimra rájött a mehetnék. Egy cseppet elengedett a vállamon, ezért én egyből lekaptam a vállamról, és ő megvárta, míg leteszem a földre, ott viszont akkora pocsolyát termelt maga alá, ráadásul 5-6 bogyó is kipottyant. Büszke vagyok rá, hogy megállta, hogy rám tegye tiszteletét... :D

2010. szept. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a teknősöm lesz egyre okosabb :) Persze nem nagy dolgokban de azért egy teknőshöz képest okos. Régen mindig leesett az ágyamról ha nem tudtam időben elkapni most már kimegy a szélére, lenéz és visszahátrál mert nem akar leesni. Meg amikor kirakom a terráriumból mászkálni mindig abba a szobába jön ahol én vagyok és ott mászkál. Újabban meg sokszor hisztizik ha éhes vagy ha túl hideg a vize és így jelzi hogy nincs rendben :)
2010. szept. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ha kérdezem a Medvét válaszol. Bármit lehet kérdezni tőle :

Szép tyutyu vagy? Kérsz nasit? Megyünk sétálni? ... és ehhez hasonló kérdésekre a válasz: Bu!


[link]

2010. szept. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
én arra szoktattam rá a cicámat, hogyha akar valamit (például kaját kér vagy ki akar menni) akkor odajön hozzám és ad egy puszit (odanyomja az orrát az orromhoz) és akkor kiengedem/megetetem :)
2010. szept. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 péter 2 ***** válasza:
Jó fejek vagytok.
2010. szept. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Esős időben amikor kimegyünk sétálni jól megázunk. Mivel szobában vannak a kutyák tartva muszáj kimenni.

Ha visszaértünk nem hagynak békén amíg meg nem törölgettem őket. A törölközőt legalább annyira szeretik mint bármelyik nasit. :-D

2010. szept. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Most kinyitotta (macska) a szekrényajtót, és bebújt. Ha meg ki akarjuk vinni, akkor lefekszik a földre, mert tudja, hogy úgy nehezebb megfogni.
2010. szept. 13. 09:43
 18/18 anonim ***** válasza:
a beagle kutyám 7 hónapos és rengeteg mindent tud. fekszik, ül, pacsi, hempereg, marad és agility-re tanítom. 80 cm magas és 40 széles akadályokat ugrik biztonsággal. szúnyoghálót nyitogat, a világ életért se szökne el, ha kiteszem póráz nélkül nyüszítve szalad vissza. és még csak egy pofpnt kapott életében: mikor harapós korszakában volt. mindig vár haza suliból pont akkor szokoptt kiülni a kapuba mikor hazaérek. mikor fogózunk elbújik és mikor a nagymamám(mert nála lakik)agyvérzést kapot égtelen ugatásba kezdett. szerencsére csak a ház előtt voltam, a kutyám megmentette az életét!
2010. szept. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!