Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek így jól csináltam ?

Szerintetek így jól csináltam ?

Figyelt kérdés

Van 2 hullámos papagájom és reptetni akartam őket ( nem az udvaron ) és vissza szálltak a kezemre amikor egy kis idő múlva az egyik ( hím ) rámászott a másikra ( nőstényre ) és megtörtént a dolog viszont csak kevés ideig kb olyan 20-30 másodpercig mert leestek egymásról a kezem miatt.

Most nem tudom hogy most megtermékenyült-e a nőstény de biztonság esetére betettem nekik egy házat hogyha netán tojna

Még félnek a háztól de majd megszokják


Aztán már csak várok



2022. jan. 24. 10:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
Uramisten... Vedd le a házat/odút! Ne szaporíts, nem vagy tenyésztő! Megtermékenyülés nélkül is tojhat tojást a tojó, pont úgy, mint a tyúk kakas nélkül. A párzás meg nem egyenlő azzal, hogy tojás is lesz!
2022. jan. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%
Ha annyira gyereket akarnak, akkor nem csak a kezeden csinálják.
2022. jan. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Mindenki azt mondja hogy jaj ne párosítsd őket !

Hát figyelj ! Már 6 éve tartok papagájokat és 22 éves vagyok azért ennyi idő alatt már tudom mit hogy kell

De hogyha tudom mi a fa**ért írom ki, gondolhatjátok

Azért mer még sohasem volt egyik papagájomnak se gyereke

Az hogy meg ha annyira akarnak akkor máskor is csinálnák ezzel meg nem értek egyet, a papagáj egy nagyon kiszámíthatatlan állta és ketrecben csak akkor pároznak hogyha van házuk

2022. jan. 24. 11:01
 4/22 anonim ***** válasza:
77%

Ez aztán a hozzáértés, kérdező. 😂😂😂

Tudod, létezik állattartási, szaporítás megelőzési törvény, ami kötelez rá, hogy előzd meg a szaporulatot. 6 éve tartasz papagájokat, de "gyerek"-nek hívod a fiókát, "házat" raksz be nekik és fogalmad sincs a párzási szokásaikról? Ez komoly? 😄 Szerencsétlen madarak...

2022. jan. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Igen én is tudom hogy tojhat úgy is tojást hogy nincs megtermékenyítve

De hogyha látják hogy ott a ház akkor beindul az ösztön és párosodni fognak és tojni fog

Hogyha 2 hét elteltével nem lesz semmi akkor kiszedtem a házat

Ha esetleg lesz tojás akkor várok egy 18-20 napot amíg ki kéne kelniük ha nem kel ki a tojásból semmi akkor valószínűleg nem lesz semmi és akkor

És akkor hagyom

2022. jan. 24. 11:09
 6/22 anonim ***** válasza:
83%

Egyre inkább leégeted magad. Még csak alap tudásod sincs erről. A szülők és a fiókák életét veszélyezteted!

Oszt mit kezdessz a fiókákkal, ha lesznek? Leadod kereskedésbe, ahol 1-nek is kicsi helyen nyomorog vagy 10 madár?

2022. jan. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
18%

4# hívja csak gyereknek a fiókákat, látszik, hogy szereti őket. Az, hogy két madárkának lesznek kisbabái (naa, ehhez mit szólsz, madárnak kisbaba:-o ) ahhoz nem kell agrárszaktenyésztői Phd. Ne szadizz egy kedves állatbarátot. Lehet, hogy a kérdező lesz az egyik legnevesebb tenyésztő pár év múlva, mindenki kezdi valahol, a közös a madarak szeretete ami a kérdezőben minden valószínűség szerint megvan.

És akkor még egyszer: picibababakismadár.

2022. jan. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

"De hogyha látják hogy ott a ház akkor beindul az ösztön és párosodni fognak és tojni fog"

nem a haztol "indul be az oszton" hanem a hormonoktol

2022. jan. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
7# köszönöm szépen !
2022. jan. 24. 11:21
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Szóval szerintetek csak abból áll az egész, hogy be kell rakni valamit, ami ösztönzi őket a párzásra és tojásrakásra? Remek, gratulálok...

Tenyésztőtől származó, különböző betegségekre szűrt (pl PBFD) madarak a szülők, vagy kereskedéses, akár belterjes, házi szaporításból származók? Felkészítés megvolt? Mit teszel, ha

- a tojó folyamatosan, kimerülésig tojik

- elakad a tojás a tojóban

- a hím és a tojó nem jó párosítás, agresszív viselkedést, verekedést, idéz elő a kotlási időszak

- az tojások megsérülnek

- a befullad a tojás

- elássák a tojásokat

- tojáslámpázást kell csinálnod

- életképtelen, torz fióka kel ki

- a hím vagy a tojó váratlanul elpusztul

- megeszik a tojásokat

- kannibalizmus lép fel, megsebzik vagy megeszik a fiókákat

- a szülők agresszívek, tépik a fiókák tollát

- nem etetik a szülők a fiókákat (kézzel etetés 2 óránként éjjel-nappal tápszerrel menni fog-e?)

- szétcsúszott lábak esetén (amit többségben fertőzés, vagy az odú nem megfelelő anyagú, mennyiségű bélelése okoz)

- begy-és bélgyulladás, elzáródás esetén

- vírusos vagy bakteriális fertőzés esetén

- tollnövekedés hiányában

- a szülők agresszíven féltik tőled a fiókákat, így az odút sem tudod takarítani

- (egzós) állatorvoshoz kell őket vinni és nincs a közeledben

Stb-stb?

Tudod mit és mennyit kell egyáltalán etetni a szülőkkel fiókaneveléskor? Mihez kezdesz a fiókákkal? Leadod kereskedésbe, ami állatkínzás? Eladod? FELIR azonosítod van? Származásukat, egészségi állapotukat igazolni tudod? Gyűrű? Megtartod az összeset? Fel vagy készülve a hullámosok agresszív területvédő ösztönére? Simán vérengzést csinálnak, költési időszakban akár a saját párjukat is megölik, ha valamit rosszul csinálsz. Állatvédelmi törvény kötelez arra, hogy megelőzd a szaporulatot! A privátodra nem válaszolok, szuper, hogy heti 1x kapnak zöldséget, meg gyümölcsöt, de napi szinten kell nekik adni, ezen kívül lágyeleséget, tojást, állati és növényi fehérjét stb is rendszeresen kell! Fészekrakási, kotlási időben meg végképp nem mindegy, mit és miből mennyit kapnak. Nem attól leszel jó gazdi, hogy kiteszed a madaraidat egy megterhelő, kimerülést okozó fészekalj felnevelésére, hanem attól, ha megakadályozod azt.

2022. jan. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!