Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyik rovar rajzik télen?

Melyik rovar rajzik télen?

Figyelt kérdés

Már több túrázáson észrevettem , apró kis rovarokat, amiből millió egy van.Ugrálnak mint a bolha ég gumi szagúak.A havon rajzanak.Nem vicc!Érdekelne ,hogy melyik rovar ez és milyen hatásuk van a környezetre.

Ha esetleg érdekel ,még képet is csináltam róluk...


2022. jan. 29. 15:24
 1/3 Dagadozó Agy ***** válasza:

Tényleg tudsz ilyen rovarról?


Én nem tudok olyan rovarról, legalábbis Magyarországon és környékén, ami télen rajzana. A rovar szempontjából nagyjából öngyilkos stratégia lenne.


A legtöbb rovar kitalál valamit, hogy hogyan vészelje át a telet, de nem tudok arról, hogy ebbe beletartozna a rajzás. Sok roval költözik, mint a madarak, némelyek beássák magukat, bejönnek az ember által alkotott épületekbe. Van amelyik olyan folyadékot termel a testében, ami fagyálló. Wow, mi? Az is jellemző, hogy csak a peték élik túl a telet, és tavasszal újrakezdik az életet, de ősszel elpusztul minden kifejlett egyed.


Konkrét eset miatt kérdezed, hogy melyik rovar rajzik télen? Láttál ilyet, vagy hallottál róla konkrétan? Nagyon érdekesen hangzik.

2022. febr. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ez az.Amit leírtál teljesen egyetértek.Nekem is ezért volt meglepő.Már több éve "próbáltam megfigyelni.2-3 évnek ezelőtt a gubójára figyeltem fel.Matt kékes szürke volt.Babszem alakú, olyan 2 mm lehetett.Az is ha összedörzsöltem gumiszagot árasztott.

És most idén az egész erdő rajzott, havas időben, ráadásul nagy szélben és hidegben.Ugyan úgy gumiszagot árasztott a rajzás is ,meg maga a rovar is.Muslinca szerűek.Kicsit pattogó ugráló rovaok milliói.

Meglepő, mert igen, ahogy te is írtad,télen minden nyugalmi helyzetben van, és túlél.Ezek a rovarok meg most február elején rajzottak.De eskü jövőre is kimegyek ilyen tájt ,és újra megfigyelem.

2022. febr. 20. 15:20
 3/3 Dagadozó Agy ***** válasza:

Jövőre fotózz és töltds fel ide. Figyelem itt a kérdést a gyakorin

: ]

2022. febr. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!