Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Megtörtént már veletek, hogy...

Megtörtént már veletek, hogy véletlenül eltapostatok valami élőlényt (pl. csigát?)

Figyelt kérdés
Ti mennyire figyelitek az utcán hogy hová léptek? Hogyan éreztétek magatokat utána?

2022. jan. 8. 11:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%
Nem vagyok elvakult állatvédő, de volt pár eset és sajnáltam szegényt csigát, mégiscsak egy élet. De nem tudtam mit tenni, figyelmetlenül pont ráléptem sajnos.
2022. jan. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%
Amikor túrázok stb. figyelek a környezetemre, feleslegen nem teszek kárt semmiben. Ha most véletlen eltaposnék egy csigát, kicsit túlzásnak érezném hosszasan gyászolni. Ennyire azért emberként nem szabad álszentnek lenni, vannak ennél nagyobb katasztrófák is.
2022. jan. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%

"Megtörtént már veletek, hogy véletlenül eltapostatok valami élőlényt (pl. csigát?)"


Szerintem mindenkivel, aki él. Ha más nem, akkor apró rovarokra, gilisztákra, egysejtűekre, stb. biztosan rátaposok az utcán járás közben. Az élet minden négyzetcentiméteren nyüzsög, nem tudom elkerülni, hogy egyszer véletlenül rájuk lépjek. Szoktam azért figyelni, hogy béka vagy csiga ne legyen előttem a járdán, főleg eső után, mert olyankor jobban előbújnak és közlekednek az utakon keresztül.


"Hogyan éreztétek magatokat utána?"


Sajnáltam, de igazából ha az emberi faj egyszer kihal, akkor bízok benne, hogy nem azért, mert eltapostam egy csigát az utcán. Van az a pillangóhatás elmélet, hogy a Föld egyik oldalán egy pillangó szárnycsapása a másikon vihart tud előidézni... hát Én azért kétlem, hogy ez ilyen lenne. Az embert is eltaposná simán egy másik élőlény, ha nem lenne elővigyázatos, sőt. Nálunk a családban volt olyan, hogy balesetből egy szarvasmarha agyonnyomott egy idős férfit. Hiába szállították kórházba, meghalt. Szerinted a szarvasmarhának volt bűntudata előtte? Nincs is olyan agyterülete, ami elő tudná hozni a bűntudat érzetét.

2022. jan. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Morzsi007 válasza:
62%
Pár hónapja egy kismacskán mentem át autóval. A gyerekek kaptak 2 db kiscicát, kintit. Mindig figyeltük, hogy ne keveredjen az autó alá. Egy nap jártam ki az udvarból és csak arra lettem figelmes, hogy lányom sikítva ordít, után a fiam is. Ők látták meg először a tetemet. Nem szeretem a macskákat, de pár napig igen rosszul éreztem magamat, főleg a gyerekek miatt.
2022. jan. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
61%

Mikor még nagy-nagy kertes házban laktam, kb. ezer kóró-, félezer éti- száz ligeti- és ötven meztelen csiga jutott a kertünkre. Elég nehéz lett volna esősebb napokon kivitelezni, hogy 8-10 ne kerüljön az ember lába alá, mire elér a fűben a kert végébe. Pedig hidd el, az ember próbálkozott ügyesen lépni. Rendszeresen úgy kellett őket vödörszám szedni, és kihordani az erdőbe, hogy lépni lehessen. Melegben jó volt, mert elvoltak az alvó csigaházak halomban bokrok alatt.

Nem érzem jól magam utána, de hát ez van.

2022. jan. 9. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
86%

Csigát, meztelen csigát, békát.

Az előző munkahelyemen béka invázió volt, sokszor tapostam rájuk mert nem tudtam máshogy lépni/vissza ugrottak.

2022. jan. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
92%
Bogarakat és egyéb apró rovart valószínűleg már sokat eltapostam, mivel ezeket általában észre sem veszem. Viszont a csigákat és egyéb nagyobb méretú élőlényt kikerülöm vagy átlépem. Tuti frászt kapnék, ha eltaposnék egyet. Viszont nem vagyunk egyformák. A nyáron sétáltunk a gyerkőcökkel, és eső után rengeteg csiga volt a járdán. És egy 20 év körüli lány haladt el mellettünk, végig a telefonját nyomkodta. Végképp nem foglalkoztatták a csigák, simán eltaposott többet is, és még csak le sem nézett, hogy miket taposott el. A kislányom meg is jegyezte, hogy lehet ilyen figyelmetlen, de a lány csak ment tovább.
2022. jan. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Mindig figyelek, de balesetek történnek sajnos. Vidéken lakunk, a kertben sokszor tapostam csigára, bármennyire vigyázok. Egyszer belevágtam kapával egy békába, szörnyű volt 😔 Ha az úton látom a csigát, ráteszem valami növényre, nehogy más eltapossa. Szándékosan semmilyen gerinces állatot nem ölök meg, rovarok között is csak szúnyog, poloska, krumplibogár, ilyeneket. De pókot, darazsat nem, a legyet is inkább kizavarom a házból.
2022. jan. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Én rendszeresen odébbteszem a járdáról a csigákat a fűbe, nehogy eltapossák őket. De sajna volt olyan 1x, amikor a kertben sétáltam, hogy ráléptem egyre mert a hosszabb fűben nem láttam. Direktben soha nem lépek rá semmire.
2022. jan. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Előfordult már, de nem szándékosan. S lehet lepontoznak az állatvédők, de nem azért mert annyira sajnálom a mindenféle csúszómászókat, bogarakat, hanem azért mert nem akarom a cipőm talpát összekenni a nyálkás trugyival.
2022. jan. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!