Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ki tud többet az adott dologról?

Ki tud többet az adott dologról?

Figyelt kérdés
Például van egy ember aki a kutyákról vagy dínókról ez most lényegtelen így kollektíven tud sokat, hogy mikor alakultak ki mit eszik vagy mikor haltak ki és sok más érdekes dolgot, vagy az tud többet aki sok fájt és fajtát ismer, de semmit nem tud arról hol alakult ki és mik a felmenői vagy leszármazottjai.

2022. jan. 30. 11:43
A kérdező szavazást indított:
Aki sok fajt és fajtát ismer
Aki sok dolgot tud, de nincs köze a fajtákhoz
16 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés, de szerintem ez a kettő nem elválasztható egymástól, vagy én nem értelmeztem jól.


Pl, ha belemész "a kutya takarmányozásába" előbb utóbb lehetetlen, hogy ne lyukadj ki a fajták közötti különbségeknél (pl. dalmaták húgykövessége) és fordítva, ha a törzsfejlődést, tenyésztés, fajtákat nézed, akkor szintén nem tartom elképzelhetőnek, hogy ne fuss bele abba, hogy x fajta, hogyan hasznosítsa a takarmányt (pl. szarvasmarhák).


Szerintem mindkét téma fontos egy állatfaj ismeretéhez.

2022. jan. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Aki csak az állatfajok neveit ismeri, az meglehetősen felületes tudással bír.
2022. jan. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Minél többet tudsz a témában annál kevesebbre tartod a tudásod. Őslények terén ott vannak azok a megmondó emberek akik dokumentumfilmeket és más média tartalmakat, pl. híreket fogyasztanak és ez alapján témában nagy tudásúnak gondolják magukat. Én már jó pár éve őslények terén a publikációka olvasom, a médiát szinte ignorálom, rá szoktam nézni tény és ebből tudom hogy a valódi információ mennyiségnek töredéke jut csak az emberekhez az médián és ismeretterjesztő anyagokon keresztül, az is torzítva, akár tényeket ignorálva. Legjobb példa a pár évvel ezelőtti nagy szenzáció, hogy bebizonyították, hogy a T. rex tollatlan volt 100%-osan. Ez jött le a médiában. Ezzel szemben a publikációban arról volt szó, hogy nem lehetett sok tolla, kevés/ritkás tollazata lehetett, sőt nem tudjuk megmondani a fosszíliák alapján, hogy a pikkelyek azok valódi pikkelyek-e vagy tollpikkelyek. Ergó a publikáció nem tagadta a tollakat, mégis a médiában ezt tálalták.

Aki sok fajt ismer és csak mainstream információ forrásokat fogyaszt, annak a tudása jó eséllyel nem lesz hiteles/jó. Aki ellenben beleássa magát pl. a családfába annak elég lehet kevesebb fajt ismernie, de ez a kevesebb nem azt jelenti 100 helyet ismer 5 fajt. Szóval a fajok ismeretén kívül más tudás is kell.

2022. jan. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hiaba olvastam en sokat a lovakrol es tudom a az egesz evolucios tortenetet ha nem dolgoztam lovakkal, lovak kozt. Nyilvan elonnyel indulnek szokhoz kepest, mint akik azt sem tudjak mit esznek, hogy tarsas lenyek stb., de a tapasztalat szerintem sokkal többet szamit, hogy ertsd a nyelvuket, es tudj banni veluk. De ez ugyanugy ervenyes barmelyik mas allatfajra. Mas egy kutyafalka es mas egy menes, vagy akar tehencsorda.
2022. jan. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Négyes leírt valamit amit én kifelejtettem. Eredeti kérdésben ugye dinók és kutyák vannak. Nos ma is élő állatoknál meg kell őket tapasztalni testközelből.
2022. jan. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
Ne rontsd a levegőt a tollszektás baromságoddal. Feltett egy kérdést erre te ide tolod a marhaságodat.
2022. jan. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6

Tollasak voltak. Ez tény. Bizonyított tény, de most nem ez volt a kérdés, el lehet hagyni ezt a kategóriát ha nem tetszik valami.

2022. jan. 30. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!