Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan tüntessem el a békákat...

Hogyan tüntessem el a békákat a kertemből?

Figyelt kérdés

Most költöztünk és itt az új helyen van béka, mégpedig földibéka. Már attól is ráz a hideg, hogy erről írok. Nem merek kimenni az udvarra, főleg nem ilyen esős időben. :(

Irtózom tőlük, fóbiám van. Valahogy el szeretném őket tüntetni. Nem akarom bántani őket, de bármi érdekel. HELP ME!!! :(


2010. szept. 10. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:

1: Mi az a földibéka? Talán varangy?

2: SEHOGYAN! A béka és vele együtt minden kétéltű faj védett Magyarországon. Nem fognak megtámadni és felzabálni, ha meglátnak menekülnek! Ők jobban félnek tőled, mint te tőlük. Egyébként pedig hasznos állatok, megeszik a férgeket, csigákat, legyeket, úgyhogy légyszíves ne bánts őket! :( Én a keresztespókoktól irtózom, de soha nem bántanám őket. Csak a kis életük van...

2010. szept. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel! Én is csak ezt tudnám megismételni: védett, hasznos.
2010. szept. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Védett és hasznos! Oké! De attól én még nem merek kimenni a kertbe. Ez egy betegség, egyszerűen nem tudom leküzdeni az undoromat/félelmemet. Segítséget próbáltam kérni, hátha tud valaki valami jó megoldást. Ja és mi földi békának hívjuk, de az igazi neve Rana temporaria, azaz gyepi béka.
2010. szept. 10. 15:27
 4/7 A kérdező kommentje:
És nem attól félek, hogy megharap, vagy felzabál. Nem hülye vagyok csak IRTÓZOM!!!! kiskoromban egy hülye gyerek hozzám dobott egy varangyos békát, akkor nagyon megijedtem és azóta RETTEGEK. Próbáltam egyszer egy levelit megfogni (hátha a szembesítés jót tesz), de szó szerint elájultam. Örüljetek, hogy Ti nem érzitek azt amit én.
2010. szept. 10. 15:31
 5/7 Winner of Royal Hill ***** válasza:
Ezek gyönyörűek! Miért nem inkább hozzánk költöztek?
2010. szept. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Tudom mit érzel már bocs, írtam hogy én is iszonyodom a keresztes pókoktól. Én is elájulnék ha rám mászna egy. És nekünk is tele van vele a kert, hatalmasak, sok a tuja-fa-sövény, ahova hálót szőnek. Éés mégis kimegyek a kertbe. És még a közelükbe is megyek, mert tudom hogy le se sz@rnak, nem fognak bántani, egy béka még csípni sem tud. Nem kell őket megfognod. Egyszerűen csak ne foglalkozz velük. Meg fogod őket szokni, csak gondolj arra, hogy teljesen ártalmatlan kis állatok. Eltüntetni nem tudod őket, a szabadból, a környéketekről úgyis jönnének.
2010. szept. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Költözz panelba,igaz ott meg csótány fóbiád lenne.
2010. szept. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!