Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a kertemből...

Hogyan lehet a kertemből eltávolítani, vagy ki irtani a vakondot?! Elektromos vakondriasztó nem használ! Füstpatron nem használ! Naftalinos golyót kitúrja! Dohány őrlemény nem használ! PB gáz nem használ! Autó kipufogó gáz, nem használ!

Figyelt kérdés
2010. aug. 19. 20:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Figyeled a keretet és amikor túr akkor lapáttal oda vágsz neki.
2010. aug. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kertet
2010. aug. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Tüzifa válasza:
Hát tudtommal a vakond védett állat, de azért nagyon idegesítő is tud lenni. Nálunk a füvet túrja ki mindig és csak annyit teszünk (másik oldalon olvastuk),hogy a túrások földjét szétdobáljuk. Ha betemetnénk, akkor ismét túrna így meg nem olyan gyakran...
2010. aug. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én elcsalogattam. A kert távolabbi részébe (vagy olyan helyre, ahol nincs szem előtt) szórtam mindig a komposztnak valót: fűkaszálék, stb. Komposztnak teljesen alkalmatlan volt, mivel az összes bogár, giliszta (tudom,ez nem baj),pajor benne volt. De pont ezért oda ment a vakond is. Szóval megterítettem neki:) a szomszéd fűjében 8 vakondtúrás is volt egy éjjel,nálam egy sem.
2010. aug. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
szerintem tök cukik. :)
2010. aug. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

egyébként meg sörös, boros, pezsgős üveget szoktak a földbe beásni, hogy a szája kint legyen.

ahogy fújja a szél, idegesíti a vakondot, és nem megy oda.

2010. aug. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi újabban WC frissítő tablettát teszünk a járatába. A túrásban nyúlunk le az első oldaljáratig, akkor nem tud kiszellőzni a járatából. Annak nem szereti a szagát.
2010. aug. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Valóban védett állat, de nem a parkokban és a kiskertekben!

Ezeken a helyeken lehet irtani őket!

Nem érek rá állandóan a kertben lesben állni, mikor túr!

Az üveg helyett a napelemes zümmögő hatékonyabb lenne, ha érdekelné a kis mocskot! Volt mikor 10 cm-vel mellette túrt, miközben ment a zümmögő... :-(

Szerintem füldugóval és gázálarccal közlekedik a kis mocsok! :-)

2010. aug. 19. 22:40
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha egy állat védett, akkor az mindenhol védett! Amugy meg jobban örülnél, ha a lótücskök meg a csigák felzabálnák a növényeket? Viszont azt is telejesen megértem, hogy idegesítő a túrásai miatt. Kiírtása szerintem lehetetlen, mert nagynehezen esetleg megölsz egyet, jön helyette másik, szóval csak a riasztása marad. Amugy nem csoda, hogy a füstös meg gázos módszerek nem működtek, mert a járatait ugy alakítja ki, hogy az folyamatosan szellőzzőn és mindig friss levegő legyen benne. Ajánlom ezt elolvasni, hátha segít valamelyik módszer: [link]

Meg keress még rá google-ben. Megpróbálhatod a kávézaccot is(bár nem hiszem hogy működik), ezt egy házi praktikákról szóló könyvben olvastam. Egy ismerősömnél mióta van egyetlen darab napelemes riasztó azóta nincs vakond az egész kertben. (Bár szerintem nem amiatt nincs, de nem tudom.) Mást nem csinál igazából ez, csak időközönként hosszan magas hangon sípol. Az ember fülét is bántja, ha közel áll hozzá, lehet hogy a vakond se szereti. Remélem hamar megoldódik a gondod anélkül, hogy bántanád az állatot!

2010. aug. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Napelemes riasztóból 10 db van a kertben. Képes közvetlen mellette is túrni!!!!! :-(

Egyébként a parkokban és kertekben tényleg nem vonatkozik rá a védettség! Ugyanis nem azért védett mert kihaló félben van, hanem azért, mert hasznos állat!

2010. aug. 20. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!