Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Többe nézitek ha így hagynak...

Többe nézitek ha így hagynak el állatot?

Figyelt kérdés
tudom hogy törvényileg keményen van mérve, de sztem nem mindegy még az sem hogy valaki zsákban eldobja a kölyköket a biztos halálra ítélve, vagy pedig semmivel sem szebb módon valahol otthagyja, beteszi telephelyre vagy magánházakhoz, vagy népesebb helyre ahol biztos megtalálja valaki és talán csinál valamit. szóval a kérdés hogy ugyanannyiba nézitek aki megöli az állatokat mint aki lepasszolja a problémát?
2022. márc. 17. 16:38
 1/4 anonim válasza:
94%
Nyilván egyik sem a "legemberibb" (irónikusan) megoldás, hiszen csak életekről van szó. De én úgy vélem, hogy az ún. lepasszolás egy olyan helyre, ahol biztosan megtalálják őket és kezdenek velük valamit, még mindig jobb, mint a zsákban történő elhurcolás oda, ahol nem biztos, hogy valaki is észreveszi őket. Aki íly módon veszélyezteti az állatokat, annak ugyanaz járna, mint aki embereke veszélyeztet, ugyangy a gyilkosággal. Aki legalább veszi a fáradtságot, hogy biztonságosan szabaduljon meg tölűk, legalább nem ölt meg senkit. Szerintem. :)
2022. márc. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
Valakinek a nyakába varrni a felelősséget azzal hogy lerakjuk a háza elé, nem túl szép dolog. De még mindig klasszisokkal jobb mint esélyt sem adva az állatoknak, zsákba kötni és kukába/vízbe dobni. Az igaz hogy a menhelyek a végletekig túl vannak terhelve így hacsak nem életveszélyben van egy állat, nem igazán fogadják be, ha viszont a "küszöbre" van téve előttük egy láda kölyök, nincs mese... Én mindig azt mondom, jobb segítséget kérni ivartalanításhoz, mint utána 6 kölyök elhelyezéséhez!
2022. márc. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

"beteszi telephelyre vagy magánházakhoz"

Igen, többe nézem. Kiátkozom a belét is, az egész családját, gyerekeit..

Minden évben dobálják be a kertembe a kismacskákat. Régebben meghirdettem őket (jófogás, facebook), de az utóbbi 1-2 évben a túlszaporulat miatt a kutyának se kellettek. Facebookon kapom a beszólásokat, hogy milyen csúnya gonosz szapi vagyok..holott nem az én macskáim, csak egy vadbarom bedobta őket hozzám, de ezt senki se hiszi el. Esetleg adják a tanácsokat hogy vigyem őket dokihoz, teszteltessem, ivartalanítsam stb. Fejenként vagy 15-30 ezret baxxak ki rájuk. Csak egy lány macska ivartalanítása 20e.

Ahham. Hát hogyne...Erre költöm már majd a fizum.

Pár utcával arrébb rakom kifele őket én is mert maguktól nem mennek el. Inkább ütnék őket agyon, csak ne az én kertembe dobálják őket. Elegem van az ilyenekből már, de rohadtul.

2022. márc. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
66%
2-es leirta a lenyeget, ivartalanitashoz kellene kerni segitseget, de vannnak akcios napok, vagy amikor ingyen csinaljak valami program kereteben, szoval inkabb vallalni kellene a felelosseget a nem kivant szaporulat miatt, es tenni ellene, nem arc nelkul az ej leple alatt bedobni valakihez, hogy o szenvedjen velük, mire gazdasitja oket. Szoval ez sem sokkal jobb megoldas, mint amikor zsakban teszik ki oket a hatarban.
2022. márc. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!