Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Magányos és depressziós...

Magányos és depressziós embernek ajánlotok valamilyen állatot vagy csak rontana rajta?

Figyelt kérdés
2022. márc. 25. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Macska. Nekem amióta vannak cicáim jobb a hangulatom. Csak ajánlani tudom.
2022. márc. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az az adott ember személyiségétől és állapotától függ.
2022. márc. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, persze, sőt. Jót fog tenni.

Én is cicát javaslok. Nem kell sétáltatni se, ami egy depressziósnál igen nagy teher lehet.

2022. márc. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen depresszióról beszélünk. Egy durván klinikai depresszióban szenvedő ember esetén félnék, hogy esetleg nem tudja megfelelően gondját viselni egy kisállatnak.

De aki köznapi szóhasználattal élve depressziós, azaz búskomorságra, szomorúságra hajlamos, esetleg magányos és egyébként nem utálja az állatokat, annak szerintem is jót tehet egy aranyos, hűséges társ. Mint a fentiek is írták, inkább olyan állat, amely viszonylag kevés törődést igényel de sok szeretet tud adni. Pl. macska. (Aranyhalat nem sokat fogod tudni simogatni a kutyát pedig rendszeresen sétáltatni, mozgatni kell.)

2022. márc. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
7%
Kutyuskát😍
2022. márc. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen macska. A dorombolása nyugtatóan hat és miközben az öledben van és simogatod jó hatással van rád erről egyébként vannak kutatások is
2022. márc. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kettő macska! Két kicsi, tesók, nekik is jobb mert egymásnak is ott vannak, több munka nincs kettővel. Ablakra szúnyogháló, erkélyre macskaháló, szobanövény elpakolva és indulhat a buli!
2022. márc. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is a macskát ajánlom 😊 Esetleg kimondottan felnőtt cicát, akinek már kialakult személyisége van, és nem olyan virgonc (azt fárasztó tud lenni). Egyik ismerősömnek jót tett a kutya is, pont azért, mert így volt motivációja, hogy felkeljen, rendszeresen kimozduljon (amolyan aktivizációs terápia szerűen). De a kutya tartása azért sztem sokkal nehezebb, több erőfeszítést igényel, meg több stresszforrás. Szóval inkább 🐈
2022. márc. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező!


Bár én még sosem voltam depressziós, nagyon áttudom érezni a helyzeted. Én ha szomorú vagyok, mindig a shetlandi pónimhoz megyek ki a hátsó kertbe, vagy egyszerűen behívom az ágyamba a kutyám, és máris jobb kedvem lesz. Ha esetleg csak egy kis simire vágysz, és nem akarsz magadnak plusz, extra feladatot, én is egy macsekot ajánlanék. Nekem nincs, de régebben volt, és imádtam őt. Lényegében mindegy, hogy fajtatisztát veszel, vagy egy menhelyi cicust fogadsz örökbe, a lényeg az, hogy jól figyeld meg, mielőtt hazavinnéd.


Remélem, hamarosan rátalálsz a lelkitársadra! Addig is kitartást, minden rendbe fog jönni!!

2022. márc. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!