Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egy kezdő lovassal milyen...

Egy kezdő lovassal milyen feladatokat lehet csináltatni futószáron?

Figyelt kérdés
2010. szept. 15. 17:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Megmutatni neki a helyes ülést, lábtartást, kéztartást, hogyan használja a csizmát és a szárakat, a pálcát, egyensúlyozási feladatokat lehet vele csinálni (pl. karkörzés, két kéz kitart oldalra és úgy ügetés stb...). Hirtelen ennyi.:)
2010. szept. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Velem csináltattak két pontos sétát, tanügetést, és könnyített ügetést.
2010. szept. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja, és azt amit az első válaszoló is írt.
2010. szept. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
koszi
2010. szept. 15. 17:53
 5/10 anonim ***** válasza:
Esetleg labdázhattok is, ha a lovat nem zavarja. Fejleszti az egyensúlyt. Ülésjavító gyakorlatok, sok sok kengyel nélküli lovaglás, esetleg szőrén.
2010. szept. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Tan ügetés. Jobb kézzel bal boka érintése és fordítva. Előre hajolva megsimogatni a ló fülét.
2010. szept. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha van voltige heveder akkor azzal, vagy egy sima futószáras hevederrel szőrén egy két voltige gyakorlatot csinálni pl megfordulni a ló hátán, feltérdelni. Ezek nagyon jó egyensúlyfejlesztő gyakorlatok, ráadásul növeli a lóban való bizalmat, ha biztosan mozog a hátán. Jah és ami a legalapabb, meg kell tanítani esni, mert ez sok helyen elmarad. Ezt érdemes először valami fix tárgyról gyakorolni, majd álló és haladó lóról (max ügetés mert nem kaszkadőrt képzel).
2010. szept. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Malomkörzés előre hátra.Boka fogás(ugy hogy le hajoljon) keresztbe is (bal kéz jobb boka). Fogja meg a fülét, farkát. Nyujtózkodjon. Akár kézzel tornagyakorlatokat is lehet. Ha már biztosan ül a nyeregbe akkor lépésbe lehet gyakorolni az ügetéshez szükséges föl-le állogatást.

Ha kérdésed van még nyugodtan irj.:)

2010. nov. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja előző vagyok. Ha már kezdő de tud már ügetni akkor ügetésbe ne kapaszkodjon, rakja ki oldalra a kezét stb:)
2010. nov. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én még vágtázni sem tudtam amikor egy másik oktató voltizshevederrel vágtáztatott. Jó volt, nem estem le. De szerintem egy 6-7 éves gyerekkel ne próbáld még ki. Vagy egy nagyon kezdővel.

Azelőtt én még sosem vágtáztam semmilyen módon, és lássatok csodát! Nem estem le.

2011. júl. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!