Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi súllyal szabad/érdemes...

Mennyi súllyal szabad/érdemes csinálni a kezdő tömegnöveléshez való feladatokat?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok. 178 cm magas és 68 kg. Most kezdtem el kondizni és még nem sokat tudok erről. (egyébként viszonylag sportos vagyok, mert kézilabdázom és bírom a gyűrődést)


A következő gyakorlatokat szoktam csinálni hetente 3-szor.

Gyakorlat Sorozat Ismétlés

Felülés 2x20-30

Guggolás 3x8-12

Lábhajlítás 2x8-12

Evezés döntött törzzsel 3x8-12

Fekvenyomás 3x6-10

Állig húzás 2x8-12

Kétkezes bicepszgyakorlat 2x8-12

Tricepsz-letolás csigán 2x8-12

Csuklóbehúzás 2x10-15

Vádlizás állva 3x10-15


Egy osztálytársam, aki már régebb óta kondizik azt mondta, hogy 16 évesen guggolást súllyal csinálni nem szabad, mert a gerincnek nem tesz jót. Ez mennyire igaz és a többi gyakorlatot mennyi terheléssel szabad végezni?


2009. febr. 20. 17:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Annyi súllyal, amennyivel bírod. Hiába írom le neked, hogy 100 kilóval nyomj fekve, ha fel se bírod emelni. Csináld kb. akkora súllyal, amennyivel 8 ismétlést meg bírsz csinálni, de a kilenc,tizediket már csak nagy erőfeszítéssel. Arra kell odafigyelni, hogy a gyakorlatot szabályosan csináld, ne szabálytalanul nagyobb súllyal.
2009. febr. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet a gerinc terheléssel? Elbírom a 30 kg-ot is a hátamon, de lehet, hogy rosszat tesz a gerincemnek. Ez így van?
2009. febr. 21. 13:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Az edzésterved nem jó mert egysíkúan éri terhelés az izmokat és ráadásul egy csomo lehetőséget kihagysz. Ha már heti 3 szor jársz edzeni akkor pl lehet vállra minden oldalról megdologzni 1. nap elülső váll 2.nap oldalsó váll 3 nap hátsó váll. Akkor 1. nap fekvenyomás 2. nap pozitív fekvenyomás 3.nap megint fekvenyomás. stbstb. A guggolás nem fog ártani ha szabályosan csinálod.
2009. febr. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!