Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kutyaszőr allergiám van...

Kutyaszőr allergiám van ,emiatt lehet ?

Figyelt kérdés

Még sosem volt tünetem,legalábbis nem vettem észre,de most ott vagyok páromnál,ahol kutya van a házban,és azt érzem hogy viszket a bőröm az arcom a mindenem,és a torkomban is fura érzés van.

Már másfél éve együtt vagyunk,többször voltam itt de ilyen még nem volt.

De másra nem tudok gondolni.


2022. ápr. 24. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Aki pollenallergiás, az most nagyon szenved, lehet hogy nálad is ez van és semmi köze a kutyához. A szüleim tőlem 5 percre laknak (autóval), itthon nálam semmi bajom, ahogy átmegyek oda tüsszögök, köhécselek, folyik a könnyem és mintha viszketne az egész torkom.
2022. ápr. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Oooo igazad van.

Pollen.... basszus....

2022. ápr. 24. 17:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Amugy konnyen kideritheto, menj el allergiavizsgalatra.
2022. ápr. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az sem kizárt, hogy van kutyaszőr allergiád, csak pollenidőszakban jön elő jobban. Az sem mindegy, van-e valamilyen fa, növény, virág a lakás környékén, illetve magában a lakásban. Pl, aki allergiás az akácra(csak mondok egy növényt), annak valószínűleg zavaró lesz, ha van akác a kertben/környéken másnak, mert a szél azért nagy távolságban visz mindent. Ha viszont a barátod háza előtt ücsörögve semmi bajod nincs, akkor vagy a lakásban van valamiféle növény, fa bútor/új bútor, ami zavar, vagy a kutya okozza tényleg. Ha mondjuk a kutya korábban csak főleg kertben volt, vagy olyan szobában, ahol nem tartózkodsz, lehet nem zavart, de ha beengedésre került több helységbe, többek között a hálóba (ezt nyilván te látod vagy a barátod tudja mondani, hogy lett-e tágítva a területe), akkor szintén lehet, hogy a kutya. Viszont akár kutya, akár nem, mindenképpen el kellene menni allergiatesztre és orvoshoz, mert a kezeletlen allergia nemcsak zavaró az életminőségben, de idővel rosszabbodhat is, kiterjedhet további területekre (nekem pollennel kezdett, aztán minden fű-fa-virág, mindenféle zöldség-gyümölcs, állatszőr is lett), illetve asztmába is átcsaphat. Valószínűleg alapból tesztelik a kutya-macskát még mindig, de azért külön említsd meg a kutyát, ha mész egyszer.
2022. ápr. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Van kutyaszőr allergiám,így kezdtem az egész kérdést.

Kb 10 éve derült ki Prick tesztből,de ezelőtt nem volt gond,semmi tünet.

2022. ápr. 24. 18:36
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, bennem fel sem merült, hogy eleve allergiás vagy, én úgy értettem, hogy ez is a kérdés része, mint opció, hogy kutyaszőr allergiás lehetsz. Viszont továbbra is áll, hogy a kezeletlen allergia rosszabbodhat idővel és asztmába átcsaphat, plusz kezeletlenül meg végképp óvakodni kellene az olyan helyektől, ahol kutya van, de függ a mindenkori pollenhelyzettől is. Elég durva tüneteid vannak, és ha tovább ott maradsz, akkor a torkod is elszorulhat, vizesedhet, ami miatt fulladásos tüneteid lehetnek. Ez az évek előrehaladtával rosszabb is lehet még, vagy ha huzamosabb ideig kutyás helyen maradsz, úgyhogy erre azért valamilyen megoldást kellene találni.
2022. ápr. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6-os .másfél évig volt kutyám,semmi gond nem volt.

Most ugye kijött a sok étel intolerancia és egyébként csak tippelek hogy a kutya miatt lehet mert más mi.

Nem ettem semmit amiben lenne glutén vagy laktóz vagy fruktóz,mert ezekre vagyok érzékeny

2022. ápr. 24. 19:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Különböző kutyafajták különböző reakciókat válthatnak ki, az sem mindegy, hogy lakásban tartott vagy kerti. Amúgy meg hogy mi volt 1 éve, két éve, 10 éve, az majdnem mindegy, mivel az allergia kezeletlenség és kor szerint is változik, nem is beszélve a levegőben lévő pollenkoncentrációtól, ami ha növekszik, súlyosíthat tüneteket. Nagyon könnyen ki lehet amúgy próbálni, ha ugyanazokat a kajákat eszed továbbra is próbaképpen, amiket eddig ettél, de csak a barátodnál van tünet, akkor feltehetőleg a kutya. Ha az utcán sincs a ház előtt torokszorítás, akkor is az a kutya sajnos az oka. De a 10 évi prickteszt elég régi, egy kezelt betegnél azért 1-3 évente szokták nézni, hogy változott-e valami.
2022. ápr. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!