Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mia véleményetek a kutyával...

Mia véleményetek a kutyával koldulásról?

Figyelt kérdés
Ma két kutyás koldust is láttam, ez ihlette a kérdést. Mindkét kutya gondozottnak tűnt, az egyik kistestű volt, a másik terrier jellegű.

2022. máj. 21. 21:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Ha csak koldul, és nem szorul rá, akkor rettentő szánalmas. Ha tényleg ez a sorsa, akkor viszont hamarabb adok neki, mint egy másik hajléktalannak, mert ő nem egy szájat etet.
2022. máj. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
Szomoru, minden ertelemben. Hogy adnek e penzt vagy, mas adomanyt, azt nem befolyasolja. Ha raerek, volt mar pelda hogy beszelgettem hajlektalanokkal, vannak rendes arcok, csak baromi ritka.
2022. máj. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszi. Én alapvetően ellenzem, szerintem állatkínzás, mert egész nap fetrengenek az aszfalton, ahelyett, hogy élményeket biztosítana a kutyának. Másrészt meg kihasználja, hogy az emberkekben szánalmat keltsen, tehát manipulál, amit nem bírok.
2022. máj. 21. 21:43
 4/21 anonim ***** válasza:
91%
Én találkoztam olyan koldussal Németországban, aki a kutyájának koldult.
2022. máj. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon sajnálom a kutyát. És előbb adok nekik egy nagy konzerv Pedigre Palt, mint pénzt.
2022. máj. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
76%

Ritkább ez manapság már, úgy veszem észre. Talán az állatvédők akciói miatt. Kevesebben koldulnak kutyával.

Van, amelyik hajléktalannak tényleg társa a kutya, és nem akar tőle megválni, a nehézségek ellenére gondját viseli.

Viszont ellenpélda is bőven van, akik csak szánalmat akarnak kelteni, és még ki is írják a kartonpapírra, hogy "A kutyusnak gyűjtök.". Na, persze. Piára inkább. Az ilyenektől sok jót nem kap szerencsétlen, max. rúgásokat.

Úgyhogy nekem leginkább az ilyen koldus-kutya párosról az állat kihasználás jut eszembe. Kb. mint Ázsiában a bazári majmok vagy a medvetáncoltatók. Pénzkereseti lehetőség.

2022. máj. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%

Budapesten “ismertem” egyet, ő nagyon szerette a kutyáját. Azt hiszem már meghalt pár éve. Viszont németeknél nagyon sok kutyával kolduló van felénk. Azt nem értem, hogy érik el, hogy ilyen nyugodtan ott feküdjön vele a kutya egész nap.


Viszont pesten 10-15 éve hallottam, hogy nem is saját kutya van, hanem egész maffiahálózatnak dolgoznak, és a górék adják a kutyát, mert tapasztalat, hogy hamarabb ad az ember kutyásnak.

2022. máj. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
76%

7-es: lehet, hogy valami nyugtatót adnak az állatoknak.

Erről már hallottam, meg hogy a kisgyerekkel koldulók is ezt teszik, hogy ne sírjon nyűgösködjön a kicsi. Na, ez még egy visszataszító dolog, gyermeket használni!

A koldusmaffia is egy durva téma, itt még az embereket is kihasználják...

Szörnyű és szomorú ez az egész jelenség, ahogy van!

2022. máj. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
86%
8 kisgyereknél hallottam még amikor én is iskolás voltam, hogy pálinkázzák őket meg hasonlókat. Akkoriban még nem ment a kutyázás. Akkor általában a kisebbség gyerekkel koldult és apám mutatta, hogy biztos bekábították valamivel, hogy csak “van” az anyja kezében.
2022. máj. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
81%
Én egyetlen egyszer találkoztam kutyás koldussal. Megkérdeztem, hogy meg lehet simogatni a kutyust mondta, hogy igen. Beszélgettünk, megmondta, hogy van lakása, dolgozik is azért gyűjt pénzt, mert a kutyáját kell orvoshoz vinni a szemével volt valami gond, egyébként ápolt volt a kutyus.. Adtam neki pénzt és elkezdett sírni. Ez már jópár éve volt.
2022. máj. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!