Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állat a legolcsóbb...

Milyen állat a legolcsóbb tarthatóságú, immunbeteg embernek? (Hüllő, kétéltű, hal, ilyesmi)

Figyelt kérdés
Viziteknőst nem szeretem, kígyót sem.
2010. szept. 18. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Abból is talán a száraz környezetet igénylőket célszerűbb választani, mert a nedvesség kedvez a mikroorganizmusoknak is. Valami gyíkféle vagy gekkó talán megfelel. Ezek amúgy mind egyszeri befektetést igényelnek, a terrárium/akvárium, fűtés, berendezés általában egy 30-40e Ft-ra jön ki, maga az állat tartása már olcsóbb, havi 1-2 ezer.
2010. szept. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Csigát tartani az jó lehet?

Kutyám meg hörcsögöm volt, de most már az nem lehet :(

2010. szept. 18. 12:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem van egy csigám, de nem túl izgalmas. Amikor hozok neki salátát, zöldséget, aranyos, ahogy eszik, de ennyi. A nap nagy részében visszahúzódik a házába. Meg párszor körbemássza a terráriumát.

Szerintem viszonylag olcsó egy betta mondjuk, ahhoz akvárium kell meg haltáp (jó, kavics az akvárium aljára, esetleg 1-2 növény), de levegőztető nem. Egyedül kell tartani (mármint másik hímet vagy szakértelem nélkül nőstényt se lehet mellé tenni), a hímek látványosak. Más halakkal is össze lehet ugyan tenni, de akkor már kell levegőztető. Viszont ha csak ezt a hímet tartod egyedül, akkor egy kis akvárium is elég neki.

2010. szept. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A betta tényleg gyönyörű, viszont szerintem egy izgalmasabb megoldás: kis akvárium (mondjuk 30-40 liter), rengeteg növénnyel, garnélákkal és csigákkal. Izgalmasak, szépek, tesznek-vesznek, nyüzsögnek :) Van mit nézni rajtuk, olcsók és strapabíróak is. Főleg ha kajaidő van, akkor indul a party.
2010. szept. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!