Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A sünnek mennyire jó egy zárt...

A sünnek mennyire jó egy zárt telken élni?

Figyelt kérdés

Drótkerítéssel van bekerítve kb. 3000 négyzetméter, felnőtt sün már nem tud kimenni, úgyhogy nem tudom, hogy csak kényszerből maradnak itt, vagy már ezt a területet tekinti élőhelyének. Van nekik búvóhely éjszakára, és téli álmot is van hol aludniuk. Elég jó húsban vannak, úgyhogy élelem is akad bőven, néha a kutyák is hagynak tápot, amit előszeretettel fogyasztanak, vizet is kapnak olyan tálba, amiből tudnak inni. Néha szaporulat is van, mert láttam már anyát három kis sünivel mászkálni. Főleg az éjszakai kamerafelvételeken látom őket, ahogy bejárják az egész udvart.

Tegnap két sünt is meg kellett zavarnom a nappali sziesztázásban, mert hozattam fát, és ahogy csináltam neki a helyet, kettő is ott aludt, ahova a billencs borította a fát. Átvittem őket olyan helyre, ahol nincsenek zavarva. Egy sarokban van egy nagy rakás gally és avar, amit direkt miattuk nem háborgatok sok éve.

A kérdés az, hogy szerintetek jó itt nekik, vagy lehetséges, hogy csak azért élnek itt, mert nem tudnak kimenni? Jót tennék velük, ha kitenném őket? Vagy ha csinálnék egy átjárót a kerítésen, ahol szabadon ki-be tudnának járni, akkor azt megtalálnák? Kb. 250 méter hosszú a kerítés.


2022. aug. 6. 07:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy 3000 nm-en bezárva érzik magukat.
2022. aug. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha szaporodnak, az annak a jele hogy tökéletesen jól érzik magukat. De ha nagyon aggódsz értük, csinálhatsz egy lyukat, hátha megtalálják és használják is. (A lyuk méretével óvatosan. Én egyszer arra mentem ki a hétvégi telkemre, hogy egy halott, félig szétoszlott sün a kerítésbe van beakadva. Ott nem volt lyuk, csak a sima kerítés-szemen megpróbált átmenni, mit szenvedhetett szegény mire meghalt :()

Enyébként nagyon aranyos vagy hogy a szíveden viseled a sorsukat.

2022. aug. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően kilométereket képesek menni egyetlen éjjel, de ha van elég ennivaló, akkor lehet jól el van.
2022. aug. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Hát, ha szaporodnak is, akkor előbb-utóbb kicsi lesz nekik a hely...
2022. aug. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazuk van. Most még lehet elég, de szaporodnak, éjszaka nagy területet járnak be, kell nekik az élelem. Előbb utóbb baleset lesz belőle, mint kettesnél. Én csinálnék pár helyen lyukat, vagy aláásnék a kerítésnek, hogy kiférjenek ha menni akarnak.
2022. aug. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Átnéztem a kerítést, és van olyan rész, ahol biztonságosan ki tudnának menni. Nincs túlszaporodás. Mostanában két sünt látok rendszeresen. Egy nagyot és egy közepes termetűt.
2022. aug. 6. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!