Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A gyerekek szeretik az állatokat?

A gyerekek szeretik az állatokat?

Figyelt kérdés
Sok gyereknél látom, hogy megsimogatná a kutyám, de az anyja egyből rászól, hogy hozzá ne érj, koszos, büdös kutya(úgy, mikor a kutyám igen jól nevelt, és egyáltalán nem koszos, se büdös, se mocskos, főleg rövid szőrrel, mivel egy vizsla és az anyja úgy mondja, hogy még hogy hallom is...-.-) És a gyerek meg szomorú lesz. Szóval a gyerekek általában szeretik az állatokat, csak a szüleik elnyomják bennük ezt az érzést?
2010. szept. 26. 14:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szeretik persze mert a kis gyerek számára idegen az állat addig míg huzamosabb időt nem töltenek 1ütt.

18/F

2010. szept. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
0%
szerintem meg nem
2010. szept. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Plaga ***** válasza:
100%
Össze-vissza simogatnának mindent, csak ez is ilyen evolúciós momentum, hogy egyes dolgoktól idővel megundorodunk. Köszi anyu és apu
2010. szept. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Plaga ***** válasza:
nem momentum, motívum XD
2010. szept. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az igaz hogy a szülők nem engedik. Egyszer lentvoltunk egy parkban barátokkal és odajött egy kutya, tudtuk hogy van gazdája mert már láttuk azelőtt is hogy sétáltatták. Még a parkban ott volt egy nő és a gyereke aki kb. 4-5 éves lehetett. A kutya 10 méteres közelébe jött és a nő azt kiabálta hogy vigyük innen ezt a kutyát mert kihívja a rendőrséget. Mi mondtuk hogy nem a mienk. Aztán nem mondott többet. Felhívtuk a kutya gazdiját. Aki értejött. Végülis a nő lenyugodott amikor látta (a gazdi érkezése elött) hogy a kutya nem harapós. Tehát jó vége lett a történetnek :)
2010. szept. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alapvetően vonzódnak az állatokhoz. Nevelés kérdése, hogy a későbbiekben, hogyan fognak hozzájuk viszonyulni.

Ha egy szülő kiskorától kezdve azt sulykolja egy gyerekbe, hogy a kutya/macska/ló stb koszos, harap, büdös és beteg lesz tőle, ez valószínűleg a későbbi hozzáállására is kihat a gyereknek.

2010. szept. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

ez egy olyan dolog hogy alapból minden gyerek szereti az állatokat de a szülein múlik, hogy megutálja vagy továbbra is szereti őket

aki pedig azt írja, hogy ő sose szerette őket az nagyon nem tudja mert szerette csak arra nem emlékszik mert lehet, hogy már 1 éves korába azt nevelik bele, hogy ne szeresse

És egy kisgyerek az állat iránti szeretetét nem tudja másképp kifejezni csak azzal, hogy nyúzz ölelgeti stb.

tehát ez az igazság :p (szerintem)

2010. szept. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
0%
nem kéne mindent össze szedni
2010. szept. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk van kutyank is gyerekunk is. Imadjak egymast. Ismerek viszont olyan anyukakat, akik a sajat gyerekukhoz nem engedik kozel a sajat kutyajukat. Pedig nem lesz a gyereknek semmi baja, sot boldogsag csillan a szemeben minden gyereknek a kutyak kozeleben.
2010. szept. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én gyerekkoromban is imádtam az állatokat és most is. Amikor békákat fogtam a kertben, akkor szüleim nem azt mondták, hogy tedd le azonnal, mert undorító, hanem azt, hogy vigyázzak rá és tiszteljem. Bennem ez maradt meg, örökre. Viszont nagyon sok szülő buta, elvakult, önző, nem veszi a fáradtságot, hogy megkérdezze, hogy barátságos-e a kutya, meg szabad-e simogatni, hanem egyszerűen megtiltja, az könnyebb, mint ismerkedni...
2010. szept. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!