Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A gyerekek szeretik az állatokat?

A gyerekek szeretik az állatokat?

Figyelt kérdés
Sok gyereknél látom, hogy megsimogatná a kutyám, de az anyja egyből rászól, hogy hozzá ne érj, koszos, büdös kutya(úgy, mikor a kutyám igen jól nevelt, és egyáltalán nem koszos, se büdös, se mocskos, főleg rövid szőrrel, mivel egy vizsla és az anyja úgy mondja, hogy még hogy hallom is...-.-) És a gyerek meg szomorú lesz. Szóval a gyerekek általában szeretik az állatokat, csak a szüleik elnyomják bennük ezt az érzést?
2010. szept. 26. 14:47
1 2
 11/14 anonim válasza:
gyerek vagyok és szeretem mért ne szeretném?
2010. szept. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban mindent összefogdostam, bogarakat, gilisztát csigát, az óvónénik meg ki voltak akadva tőlem. Sajnos háziállatom nem nagyon lehetett mert anyum nem szerette őket, így mikor különköltöztem végre lett egy nyuszim, de még nagyon sok mindent szeretnék tartani. Igen a szülők a hibásak, mert a fóbiáikat kivetítik a gyerekre és átadják neki, fúj pók undorító, ne fogd meg mert piszkos (ezért lesz annyi gyerek allergiás), szegény gyerek meg a végén már nem mer semmit megfogni. Fontos, hogy a szülő a természet szeretetére és tiszteletére is nevelje a gyerekét.
2010. szept. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Életem első összefüggő mondata az volt, hogy "Én állatkedvelő gyermek vagyok". Valószínűleg azért, mert mindig ezt mondták rám, és megtanultam. Ez a mondat amúgy akkor csúszott ki a számon, mikor hosszas hiszti után úgy sikerült megnyugtatni, hogy betoltak babakocsistól a tyúkudvarba,és ott bámulhattam tyúkokat. Szerintem a gyerekek tele vannak szeretettel, és mindenre kíváncsiak. A szülők változtatnak ezen.
2010. szept. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
a gyerekek mindenre kiváncsiak. Felvesznek bármit a földről, megkóstolják ha abban a korban vannak vagy később megtapogatják. Legyen az veszélyes vagy nem, ők nem tudják, mert nem ismerik. Egy kísérletben egy gyerek járókájába patkányt tettek, a gyerek gügyögött, nevetett rá. Később megismételték, de bejött az anya és visítozni kezdett. Később újra betették a patkányt a gyerek járókájába, anyuka nélkül, hogy hogyan reagál és már megijedt, üvöltött, menekült tőle. Ennyi. Tehát ha a gyerek lát egy kutyát, odamenne hogy megismerje mi az, megsimogassa, megérintse, figyelje. De az anyja rászól, sipákol is esetleg és ha minden kutyára ezt csinálja majd egy idő után a gyerek félrehúzódik a kutyáktól, félni kezd tőlük, mert az anyja is ezt teszi. Nem tudja miért, de a felnőtt, a szülő neki a példa.
2010. okt. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!