Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen szintű lovagló tudás...

Milyen szintű lovagló tudás kellene egy ilyen iskolához?

Figyelt kérdés

Lovas túravezető szeretnék lenni ehhez mennyi tudás szükséges?

És 2 év alatt elérem azt a szintet?


2010. szept. 26. 15:44
 1/10 A kérdező kommentje:
ez a szeretnék lenni még csak egy ötlet nem biztos ha nem tanulok meg úgy lovagolni vagy másra vágyom akkor nem lesz belőle semmi
2010. szept. 26. 15:49
 2/10 anonim ***** válasza:

Legalább rajtengedély vizsga s feltétel a képzésnél. [link]

[link]

2010. szept. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi de nekem az első linket nem nyitja meg :( el tudnád küldeni mégegyszer hátha sikerül?
2010. szept. 26. 16:54
 4/10 anonim ***** válasza:
Az egy pdf. file, lehet nncsen Acrobat Reader program a gépeden azért nem nyitja meg. A 2. linken kb. ugyanaz van leírva.
2010. szept. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
oké köszike ;>)
2010. szept. 26. 17:14
 6/10 anonim ***** válasza:

Pár mondat arról, mit takar a rajtengedély vizsgaszint:


Vizsgakövetelmények:


1. Díjlovaglás részvizsga

"E" osztályú díjlovagló feladat lovaglása egyénileg vagy osztályban a bíró döntése alapján,vezényszóra. Segédszár használható (kivéve az un.Weirother szárat).

A bíró javaslatára lócsere lehetséges.Bírálatra kerül a lovas ülése és befolyása 10 - 0 pontszá mközött.


2. Díjugratás részvizsga

"E" osztályú stílusugratás (8 akadály ,80 cm magasság).Bírálatra kerül a lovas ülése és befolyása,a feladatmegoldás és az összbenyomás 10- 0 közötti pontszámmal.Az akadályhibák és az engedetlenség vagy a lóról esés nem jelentenek pontlevonást.A harmadik engedetlenség ill. a második lórólesés vagy bukás a vizsgából való kizárást vonja maga után.


3. Tereplovaglás vizsga

Kiegészítésképpen letehető a tereplovas vizsga is egy alkalmas terepversenyen való indulással.A vizsga elfogadható,ha azt 5 pontra értékelik.Ez a vizsga a Rajtengedélyvizsgától helyben és időben függetlenül is letehető.


4. Elméleti vizsga

Az "E" osztálynak megfelelő lovas alapismeretek.

Az állatvédelmi törvény idevágó részei és rendelkezései

A lovas viselkedése terepen,mezőn,erdőn és városi forgalomban

2010. szept. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lovagolsz máár? Mert ha nem szerintem először ne ezen gondolkodj hanem minnél hamarabb kezdd el a lovaglást...én kicsit több mint 2 éve lovagolok szerintem még nincs itt az ideje hogy lovas túra vazető vagy ijesmi legyek(koromtól függetlenül)... Bár tudom irányítni a lovat szörén is kötél minden nélkül (még vágtába is) nemjött el ennek az ideje mert még nagyon sok mindent kell tanulnom.Ha az akarsz lenni akkor nagyon alaposan tanuld meg a lovaglást, olyan helyre menj ahol RENDESEN foglalkoznak veled... és ajánlom neked a problémás lovakat... olyanokon tanulj meg lovagolni... sok szerncsét...:)
2010. szept. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szia!

ez kell neked :D

[link]

2010. szept. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsó: köszi én is ezt a sulit néztem ki =) Meg a kaposvárit =)

Utolsó előtti: Igen lovagolok:) Fél éve egy jó lovardában

Még egy kérdés: Melyik jobb szerintetek a lovas túra-vezető vagy a lovasoktató? Érveket is lécci:)

2010. szept. 27. 19:11
 10/10 anonim ***** válasza:

jó suli a Veres :D nekem tetszik :)

nem tudom melyik job,mert én nem értek annyira azokhoz a részekhez :D

2010. szept. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!