Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy írnátok meg az "ütés"...

Hogy írnátok meg az "ütés" utáni mozgást? (C#) (Fizika tudás is szükség lehet.

Figyelt kérdés
Egy léghokis játékot szeretnék írni. Ha valaki nemt udja milyen játék ez keressen rá, a legnagyobb videómegosztón írja be hogy léghoki.(Nem tudom hogy ide lehet e linkelni azért mondom így) Noh de amit nem tudok, az az hogy a játékosnak az "ütője" valami bumbszli vagy nem tom én :) nah azt megnézni, hogy hogy kell kiszámolni hogy azzal üt a korongnak akkor a korong merre fog menni. Szóval, hogy milyen irányba megy ezt nem tudom hogy kell kiszámolni. Köszönöm előre.

2011. nov. 9. 18:27
 1/4 anonim válasza:
energia átadás, ilyen egyszerű. Az ütés energiája áttevődik a megütött tárgyra, ami mozgásba hozza. Persze, ha engem ütnek meg, másféle energiák is felszabadulnak.....
2011. nov. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld úgy mint elmozdulás vagy megtett út
2011. nov. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Na, így már egy kicsit bonyolultabb! Itt nemcsak az ütés a lényeg, hanem az irány, az erő, esetleg akadály. Egy jó billiárd-játékos tudna mesélni erről, ők számítják ki a "mandiner" pályákat.
2011. nov. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Na, így már bonyolultabb! Itt az ütés ereje, iránya is számít, valamint a két tárgy ütközési pontja is. Erről egy jó billiárd-játékos tudna mesélni, ők tudják, hol, mekkora erővel lökjék meg a golyót, hogy a kívánt pályán a kívánt helyre menjen. Az ún. "mandiner-ütést" is ki tudják számítani, amikor egy akadályba ütközik a labda, és úgy ér célba. Sajnos a matekját nem ismerem.
2011. nov. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!