Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen csípés ez?

Milyen csípés ez?

Figyelt kérdés

Csak ez az egy van belőle. Nem nagyon voltam kint, tehát bent csípett meg valami. Közepén egy sötét pötty van. Tuti nem szúnyogcsípés, mert az másmilyen, ez nem is igazán viszket. Elég piros és nem igazán halványodik már napok óta.

[link]

[link]


2022. okt. 13. 22:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet pókcsípés. Mostanában eléggé elszaporodtak az aszályos nyárnak és az utóbbi évek poloska és ázsiai katica inváziójának köszönhetően. Idén rengeteg pók van a házakban és lakásokban. Reggel lepókhálózol, és délutánra megint ott virít a pókháló.
2022. okt. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 FoxtrotLidérc ***** válasza:
100%
Ezt tuti pók okozta. Megismerni a jellegzetes hólyagos piros gyűrűről, ami a csípés helyét körülveszi (ez pedig (ha jól emlékszem,de a tévedés jogát fenntartom) annak az enzimnek köszönhető, amit az áldozatába juttat. Nincsen olyan fajin gyomra, mint nekünk, ezért kénytelen "előre dolgozni".)
2022. okt. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is erre gyanakodtam. Jó, hogy arachnofóbiás vagyok...
2022. okt. 13. 23:30
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre nekem is póknak tűnik. Fenistil, vagy tetránkenőcs.
2022. okt. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!