Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Írnátok nekem göri neveket,...

Írnátok nekem göri neveket, ami különleges?

Figyelt kérdés

Októberben kapom meg végre a görimet. Vadas színű, kislány. Olyan nevet keresek neki, ami egyedi és jól cseng. Olyan nevet, ami nincs minden 2. görinek. Értitek..


Köszönöm szépen előre is!


Még valami: mindent elolvastam a görikről, de a göris gazdik személyes tapasztalatait szívesen olvasom, hogy pl mire érdemes figyelnem stb. Ő lesz az első görikém, már imádva várom. :)


2010. szept. 29. 09:39
 1/7 A kérdező kommentje:
Lehet török, görög, arab női név. Ezeket imádom kimondottan. Vagy régi istennők nevei.
2010. szept. 29. 09:48
 2/7 Harrr ***** válasza:
Hívd Bélának. Egy lány görényt nem hívnak szerintem Bélának----> Egyedi, jól cseng. Tuti választás.
2010. szept. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Inkább Márton. Gerlóczy Márton XD

Amúgy én a helyedben a kelta mitológiából válogatnék, Diana pl.

2010. szept. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nevet ne adj neki amíg nem ismered.Majd ha találkoztok, úgyis lesz valami jellemzője, ami segít a név választásban.

A neveléssel kapcsolatban, csak pár dolgot mondanék.Csak a magyar vadászgörény klub oldalán lévő tájékoztatónak hihetsz.Ügyelj,hogy mindig legyen friss víz.Alom a wc miatt,és csak olyan rongyot tegyél be neki ami nem műszálas, mert kihullhat a szőre.A görény húsevő állat, és nem macska, nyersen adhatsz neki szárnyas húst, szóval mondjuk csirkét,a többi állat húsát csak főve.Ha macskakajával etetnéd akkor csak a legjobb minőséget etesd,ezeket általában nem reklámozzák a tv-ben.Tejet, szalámit meg hasonló emberi kajákat ne adj neki. Kedveskedni lehet neki egy kiskanálnyi margarinnal azt szívesen elfogadja.Karomvágásra figyelj oda, lehet látni, hogy meddig szabad bele vágni.Lehet kapni cicák részére vitamin és szőroldó pasztát ezeket is javaslom.Annyira imádják, hogy karomvágás és fülpucolás közben ezt nyalogatják nálam.A nevelés legyen következetes de a sokat említett orrpöckölést ne használd.Ha csajszi görcid lesz és nem szeretnéd szaporítani (remélem nem szeretnéd) akkor mindenképpen ivartalaníttasd.Na egyszer ennyi.Nagyon sokat játsz vele, nehoyg szomorú legyen!!!Sok boldogságot és kitartást a görineveléshez!

2010. szept. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Köszönöm a részletes leírást. Ne aggódj az mvk oldaláról informálódtam. Összeszedtem mindent, ami fontos, kinyomtattam, és ha nem olvastam el eddig 10-szer, akkor egyszer sem, komolyan. :)

Évek óta görikére vágytam, de a környéken nem igazán volt vadas, ami volt, azt is hamar előjegyeztették, így hoppon maradtam. Végre találtam a környéken, le is foglaltam a kiválasztottamat.


Kislány, vadas színű, 5 hónapos lesz, mikor megkapom. Tudatosan fogom nevelni ne aggódj, nagyon vártam már rá. :)


Nem most akarom elnevezni, hanem gyűjtögetem a neveket, hogy mire megkapom, legyen miből választanom. :)


21/L

2010. szept. 29. 13:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Miért 5 hónapos korában fogod megkapni?Vagy csak elírtad?

mert az nem lenne a legjobb,ha már 5 hónapos lenne mire hozzád kerül!örülök,hogy felelős gazdi leszel!!

2010. szept. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem írtam el. Kb. 5 hónaposan fogom megkapni. Pár napja találtam egy hirdetést, hogy 4 hónapos görikék eladók. Felvettem a hirdetővel a kapcsolatot, és lefoglaltam egyet október 16-ig. Azért eddig, mert külföldön vagyok, 15-én érkezem az országba.


Szóval kb így 5 hónaposan kapom meg. Nagyon nagy baj??


Én bízom benne, hogy napi több óra foglalkozással, még ennyi idő után is nevelhetővé tudom tenni. Hát, az alomhasználattól kicsit félek, ugyanis ott kint vannak, nme alomtálat használnak. Azt hiszem leszek bajban, de megoldom. Kicsit nehéz lesz 5 hónap után alomra szoktatni, de megoldom. :)


Ezzel kapcsolatban nem tudnál valami okosat mondani? Milyen tapasztalataid vannak, hogyan vegyem rá?

2010. szept. 30. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!