Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Megbüntethetnek engem azért,...

Megbüntethetnek engem azért, amiért édesapám az én ingatlanomban tárolja szarvas agancsait?

Figyelt kérdés
Édesapám vadász és a kilőtt vadak agancsait, valamint koponyáit kifőzi, és trófeaként tárolja az én családi házam padlásán, mivel ő panelos, és nála nem férnének el. Nekem semmi közöm sem a vadászathoz, sem az agancsokhoz. A kérdés az, hogy engem megbüntethetnek azért, ha engedély nélkül tárolom az ő agancsait, vagy probléma esetén ő vállalhatja magára a felelősséget, hogy az ő tulajdonában állnak? Amennyiben pedig igen, úgy azt hogyan tudja bizonyítani?

#vadászat #agancs, #trófea, #büntetés, #illegális,
2022. dec. 5. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Nem.
2022. dec. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
98%
Tudja igazolni, ha vezet vadásznaplót, illetve a trófeás vadat is ki kell fizetni. (különben nem volna ekkora biznisz a vadgazdaságoknak a vadásztatás)
2022. dec. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
98%

Amugy ez annyira nincs elottem, hogy ki es miert tudna meg, hogy mit tarolsz a padlason? :D

Es akkor meg fel is jelentene valahol. En ezt egyszeruen elkepzelhetetlennek tartom.

2022. dec. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

Ha a trófeákat az apád bármilyen szempontból illegális módon szerezte vagy birtokolja, akkor mivel te segítséget nyújtasz neki az elrejtésben, orgazdaság vétségével vagy vádolható.

De mondom mégegyszer, csak ha nem törvényes úton tett rájuk szert.

2022. dec. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem csinál nyilvános kiállítást belőlük belépődíj ellenében és nem csinál ennek reklámot, akkor nem.

Mondjuk nem tudom elképzelni, ki lenne olyan marha, hogy ilyet tegyen olyan tulajdonnal (bármivel is), ami nem az övé, vagy nem legálisan került a birtokába. Hallgatni kell róla, mint a sír. (Megjegyzem, én ezt a kérdést se írtam volna ki ide...Azért ez mégiscsak egy full nyilvános online felület, még akkor is, ha nem a személyi igazolványunkban szereplő névvel vagyunk is itt a legtöbben.)

2022. dec. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha legálisan az övé, jogszerűen vadászott, kifizette a levadászott vad árát, akkor rendben.

Vagy vásárolta az agancsokat, de arról is kell legyen papírja.


2#-esnek a bizniszről.

Talán hallottál arról, hogy vadgazdálkodás, erdőgazdálkodás, ami, ugye kemény pénzekbe kerül. A vadgazdálkodás része a túlszaporodás megakadályozása, az erdő-és vadvédelem. Olvass utána.

2022. dec. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!