Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy hozzám pl idegen kutyák macskák is hamar ragaszkodnak?

Figyelt kérdés

Biztos tapasztal ilyet más is,

De én azt vettem észre, hogy más idegen kutya macska is pillanatok alatt ragaszkodik hozzám.

Ma baráti társaságban vagyok, egy napja találkoztunk, egy helyen alszunk, elhozták a kutyájukat, akit most látok először, és folyton utánam jön, ha leülök az ágyra jön oda hozzám, mellém fekszik. Két szoba van itt, a kutya két gazdija (, házaspár) másik szobában alszanak és a kutya itt alszik a labamnal, tegnap éjjel is itt aludt az ágy mellett a földön.


Nyáron a munkahelyi szálláson lettek kiscicák, ott is összeültünk, kollégák, barátok a teraszra iszogattunk kicsit, voltunk a társaságban 8-an, az egyik kölyök kiscica odajött hozzám, és látszott, hogy nagyon ragaszkodott hozzám,

Legszívesebben befogadtam volna, olyan volt, mintha kiválasztott volna gazdinak,

Csak sajnos albérlet miatt nem lehet 😔


Aztán van egy haverom, akihez néha atszoktam menni meglátogatni, van egy 10 éves macskája, kölyök kora óta nála van,

(Mi két éve lettünk haverok, azóta heti rendszerességgel elszoktam menni)

Már az elejétől fogva ragaszkodik, hozzám a cica,

Folyton a nyakamba ugrik amikor megérkeztem, már az ajtóban vár, és

amikor indulnék haza mindig kikísér az ajtóhoz,

Folyton az ölembe mászik.

Párszor már aludtam ott,

Ott is másik szobában alszom, és akárhányszor alszom ott mindig mellettem alszik, pedig amikor nem vagyok ott mindig a gazd mellett alszik.

És amikor többen vagyunk fent ismertetsegi körből akkor se máshoz megy oda ez a macska, sőt nem is engedi mindenkinek hogy simogassa....

Szóval érdekes számomra.

Nekem nincs háziállatom sajnos,

De nagyon szeretnék majd kutyát is és macskát is. 🙂



2023. jan. 1. 02:25
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy valamiért a gyerekekhez is hasonló a viszonyom. Idegen kisgyerekek, csecsemők is hamar megkedvelnek, megnyugodnak.. (bár nem tudom van e összefüggés)
2023. jan. 1. 02:34
 2/12 anonim ***** válasza:
18%
Mert látják rajtad, hogy gyenge jellem vagy, és uralkodhatnak feletted
2023. jan. 1. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Úgy gondolom, az állatok is megérzik valamilyen szinten, hogy ki a jó vagy a rossz ember.
2023. jan. 1. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Ez nagyon jo jel, mert az allatok is, a csecsemok is osztonosen, nem pedig tudatosan ereznek bizalmat vagy bizalmatlansagot valaki irant, es rendszerint erzekelik, ha valakinek a kedveskedese nem oszinte. Igy latatlanba azt gondolom, hogy neked olyan lehet a szemelyiseged, a stilusod, hogy szereted az allatokat is, a gyerekeket is, de tapintatos vagy, nem eroszakolod rajuk a szereteted, es erzekelheto rajtad a belso nyugalom, nem vagy feszult, sietos, kapkodos.
2023. jan. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Mert cuki vagy
2023. jan. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Cuki vagy 5-ös 😍🙂😆
2023. jan. 2. 02:26
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Kutya és a macska állatok,azon belül háziállatok.

Háziasításukat kb.10.000 évre ezelöttre teszik.

A falkakavezért követik,abban a szituációban két ember közül lehet te voltál a dominánsabb, ezért keresték a társaságodat,nem azért mert cuki vagy, vagy mert szép a belsőd.

2023. jan. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#7: A macska nem falkaallat... csak szolok.
2023. jan. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
7 es szerintem hülyeség amit írsz
2023. jan. 13. 02:50
 10/12 A kérdező kommentje:
Én szeretetet láttam bennük... Okos állatok a kutyák is és a macskák is...a kiscica a Balatonon azt is megérezte hogy a társaságból ki az aki gyűlöli a macskákat.
2023. jan. 13. 02:58
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!