Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért könnyebb macskával...

Miért könnyebb macskával albérletet találni, mint kutyával?

Figyelt kérdés
Külföldi ismerősöm mesélte, hogy macskával szívesebben adnak ki albérlőnek lakást, mint kutyával (nem malamut, csak kicsi uszkár). Miért lehet ez a különbség? A macska is kapar, pisil, és sokkal kevésbé tanítható, mint egy okos kutya. Nem 1-2 ilyen tapasztalata van, hanem ezt, mint egy trendet mondta, hogy így van.

2023. jan. 8. 22:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

A macska nem zavarja a hangos ugatassal a szomszédokat. Nem kell sétálni vinni, nem viszi be a lakásba a kinti piszkot a talpaval. Nem harapja meg a lépcsőhazban a szomszéd kisfiút. Nem tépi szét a kanapét unalmaban.


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2023. jan. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem tépi szét a kanapét unalmában? :D Láttál le már macskás lakásban kanapét? :D


Az ugatással egyetértek. Azt tényleg nem csinálja a macska.

Sétáltatni nem a lakás tulajnak kell, nyilván ez nem fogja őt zavarni.

A macska szőre ott van a lakásban mindenhol, az uszkár nem vedlik, takarítani meg mindkét állat után kell, szerintem.


A kisfiút miért harapná meg a kutya? Ennyi erővel a macska meg megkarmolja, ez hülyeség.

2023. jan. 8. 22:32
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Amúgy vicces én tengerimalacokkal simán kivettem albit többet is mert ugye ketrecbe van. Csak a tengerimalacot ki kell engedni futkozni a szobába és ugye a tengerimalac nem szobatiszta. Ott kakil pisil ahol van.

Míg a kutya szobatiszta de a tulajok nem engedik

2023. jan. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%
Te kérdezted. Én csak válaszoltam, hogy mik szoktak lenni a kifogások. Emiatt felesleges nekem esned... En nem vagyok foberlo.
2023. jan. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Malacaink nekünk is voltak, igen, körbetojják az egészet :DDDD Vicces, hogy az nem gond. :D De olyan kis cukik, megbocsátja nekik az ember :D


Engem az zavar az egészben, hogy egy tanítható, okos, jólnevelt, kistestű kutyával az ember hátrányban van, míg a barátnőm macskája gyakorlatilag úgy viselkedik, mint egy kiskirály, kaparja a kanapé oldalát (2 évente cserélik a bútort egy az egyben), a poharamban is szőr van, amikor hozzájuk átmegyek beszélgetni, felmegy mindenre, lever mindent, a macska soha nem csinálja azt, amit kérnek tőle, minden csak nem egy alkalmazkodó, kedves és problémamentes állat. De a kis uszkár az gond.

2023. jan. 8. 22:37
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

Mindkettoben van riziko, az a helyzet.

Oke, a macska nagy esellyel mindig az alomra jar, csendes, sokat alszik, de benne van a pakliban, hogy szetkaparja a butorokat, ajtofelfat, parkettat.

Ha ivaros, jelolhet, az a buz meg kb orokre bent marad a lakasban, borzaszto.


A kutya meg hat ugat, rombol, lehet, hogy neha-neha bepisil, ha mondjuk a gazdi nem er idoben haza.



Amugy kutyam es macskam is van, veluk epp nincs gond mar, de pl amig kolyok volt mindketto, azert voltak “harcaink”, volt rombolas is, szoval emiatt atlatom a problemakat is.


Oszinten szolva, tulajkent nem is tudom kinek adnam ki a lakasomat inkabb.

Valoszinuleg egyiknek se, nem lenne allattal koltozheto, haha 🤣🤣

2023. jan. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Apám azért nem adja ki kutyának, mert a kutya ugatas miatt az előző két bérlő miatt sok baja volt a Társasház többi lakójaval.
2023. jan. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
98%
A legtöbb ember olyannak szeretne kiadni a lakását, akikben a legkevesebb rizikó van. Tehát gyermek, kutya, macska és egyéb állat nélkül.
2023. jan. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%

Nekem van egy lakásom miskolcon, kiadva albérletnek.

Le leszek pontozva,de se kutyásnak,se macskásnak,se gyerekeseknek nem adom ki.

2023. jan. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Kösz, hogy megírtátok, hogy nem adjátok ki senkinek, akinek van bármije is önmagán kívül, de ez nem indokolja, hogy miért inkább macska, mint kutya.
2023. jan. 9. 20:53
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!