Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Igaz lehet az az állítás mely...

Igaz lehet az az állítás mely szerint a hazai kullancsok jelentős hányada lyme kórral fertözőtt? Vagy csak lobby, hogy mindenfélét dolgot vegyünk a kullancsok ellen?

Figyelt kérdés
A statisztika szerint már rég el kellett volna kapnunk valamit, de ez nem történt meg. Pedig az évek alatt pár kullancsot kiszedtünk magunkból.

2023. jan. 18. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Egyetlen lyme kóros kullancs, ha lepetézik, akkor több ezer potenciális fertőzött utódja lehet.
2023. jan. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

"Magyarországon évente átlagosan 1300 beteget jelentenek, de ez a szám nem tükrözi a valóságot. Egyrészt azért nem, mert csak az esetek töredékét jelentik, másrészt jelentős lehet a téves diagnózison alapuló bejelentések száma is. A Lyme-kór valódi hazai gyakoriságáról csak becslések vannak, amik azt feltételezik, hogy évente 100 ezer emberből 80-100 betegszik meg."


[link]

2023. jan. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

3 ismerősöm is elkapta, ebből az egyik meg is halt. Igaz, hogy sok munkahelyem volt már és sok az ismerősöm, de akkor is durva.

Lehet, hogy neked is van ilyen ismerősöd, kérdező, de esetleg nem tudsz róla, hogy elkapta.

2023. jan. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudományos forrásokra kell támaszkodni. Egyébként területileg is változó a lyme fertőzöttség, illetve a kullancsok fejlődési stádiumaiban is más-más. Keress rá. :)

Lehet h Te olyan helyeken mozogsz ahol mindkettő alacsony.

2023. jan. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos én tavaly átestem egy lyme-fertőzésen, nem volt kellemes... Majd 1 hónapig lázas betegeskedés, alig tudtam kikelni az ágyból, nemhogy dolgozni, aztán lebénult a fél arcom hónapokra, és az ízületi fájdalom meg a fáradékonyság is velem maradt pár hónapig.

Nálam így kb. 20 kullancscsípésből 1 az arány - attól függetlenül, hogy ez sok vagy kevés, én többet nem venném félválról.

Lobbi vagy sem, az az évi 2-3 ezer forint kullancsriasztóra szerintem semmi a Lyme-betegség okozta költségekhez és kellemetlenségekhez képest.

! De a kullancsvédelem nem csak pénzen múlik: azon túl, hogy kivenni szigorúan csak kullancskanállal szabad (nem csipesszel, tűvel stb.), minden erdőjárás után ellenőrizni kell, hogy nincs-e kullancs. Én úgy jártam pórul, hogy ezt az ellenőrzést elmulasztottam, és csak utólag vettem észre, hogy elkapartam/övcsattal felsértettem egy kullancsot magamon öltözködés közben. Kész volt a baj.

2023. jan. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Lyme kór nehezen diagnosztizálható, rejtett betegség. Ha vannak is rá utaló tüneteid, nehezen lehet kimutatni. Ha időben kivettétek a kullancsot, akkor nem feltétlen fertőzödtetek meg vele, akkor sem, ha fertőzött volt.
2023. jan. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Olyan ez, mint a biztosítás. Mérlegelni kell." Van Önnek balkonja ?" (Kabos Gyula kérdezi a Kölcsönkért kastélyban)
2023. jan. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
Én gyerekkorom óta erdőt járom, mióta kutyám van rengeteg kullancsot hordunk haza mezőről. Évek óta napi szinten mászott ki a kutyából, találtam itt-ott lakásban is. Bennem rengeteg volt már és sosem lettem beteg de legtöbbször amúgy belém se ment mindig bőszen hirdettem hogy engem nem szeretnek. Egyetlen egy volt bennem, tavaly nyáron, rögtön kiszedtem aztán volt egy piros "pókcsípésem", totál nem emlékszem ehhez képest mikor...most úgy néz ki lehet lyme kórom van. Eltelt azóta sok sok hónap, nagyon kemény izületi, idegi panaszok vannak az ellenségeimnek se kívánnám.. sosem féltem kullancsoktól persze figyeltem de nem kerültsem kullancsos helyeket sőt elmúlt 4-éveben napi szinten látogattam....hát erre mondják addig jár akorsó a kútra...:(
2023. jan. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
attól még nem biztos. vizsgáltasd ki magadat alaposan!
2023. febr. 5. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!