Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is sértő kifejezés...

Szerintetek is sértő kifejezés ez az állatokra nézve?

Figyelt kérdés

Például sokszor hallom a környezetemben is hogy jaj szegénykém megdöglőt ezt a szót utálom ti is?

Én az állatokra is azt mondom hogy meghalt számomra a sértő kifejezés úgy tűnik mintha le lenne nézve ez az élőlény mintha az ember élete többet érne szerintem meg nem ér többet semmivel sem.


2023. febr. 1. 14:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

Az elpusztult a helyes kifejezés. Az "elhunyt" túl modoros, a meghalt pedig inkább emberekre használatos.


De a döglött tényleg elég rosszul hangzik, ennél már csak egy helyi roma-asszony tudta viccesebben mondani: "megdeglett!" :D Ráadásul ő az embereknek is így mondta, pl. mikor látta, hogy mennyi munka van még hátra az ott dolgozóknak "Meg fogtok degleni" (mire végeztek)

2023. febr. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%
Én sem használom, de szerintem a meghalt sem megfelelő, azt emberre mondom csak. Állatok esetében én az elpusztult szót használom.
2023. febr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Az jobb tényleg az elpusztult szerintem is
2023. febr. 1. 14:08
 4/18 anonim ***** válasza:
73%
Csúnya szó. De a miénk.
2023. febr. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%

Az állatokra nézve semmiképpen nem sértő, bármiben fogadok bárkivel, hogy egyetlen állat sem sértődik meg, ha azt mondjuk neki, hogy meg fogsz dögleni.

Egyes állat tulajdonosokat sérthet.

2023. febr. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%

"mintha az ember élete többet érne szerintem meg nem ér többet semmivel sem" én ezzel nem értek egyet - no akkor mi lesz? Elárulom, tolerancia. Te tolerálod, hogy én azt mondom, hogy megdöglött a disznóm, cserébe én is tolerálom, amikor azt mondod, hogy Fifike 3 éve halt meg.


A "meghalt" kifejezést állatra nem használom, a "megdöglött" és származékait csak bizonyos esetekben. Többnyire úgy fogalmazok, hogy "elpusztult".

2023. febr. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
17%
Én is a meghalt kifejezést használom. Számomra egy állat többet ér és okosabb is az átlag prolinál, hát akkor milyen jogon mondja valaki, hogy "megdöglött", mikor a prolira se azt mondjuk?
2023. febr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
56%
""mintha az ember élete többet érne szerintem meg nem ér többet semmivel sem" Vagyis neked azonos súlyú ha meghal a gyereked, meg az ha elpusztul a macskád?
2023. febr. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%

7-es!

Nem szeretem az ilyen felfogású embereket, láthatóan csak valami frusztráció miatt kommunikálod ezt te is. Mondjuk egy csiga melyik embernél okosabb? Néhány olyan van akinél többet ér, de hogy okosabb lenne... Azért az egészséges emberek (nem értelmi fogyatékos) 99%-a okosabb az állatok 99%-ánál.

2023. febr. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
24%
Az, de pl egy rühes, leprás kinti macskára nem fogok szebb szót használni. Egy kártevő. Rosszabb, zavaróbb mint egy patkány. Nem egyszer találtam már döglött macskát a teraszomon, kertemben. A drága gazdik sorra szerzik be az utánpótlast, nem ivartalanítanak. Mérgezik, lövik őket. Nem tudom miért hozzám jönnek megdögleni. Gondolom a drága gazdinál kutya is van, azért nem otthon laknak a kis cukorkák.
2023. febr. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!