Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez nem "igazságtal...

Szerintetek ez nem "igazságtalan" egy picit?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy valaki aki nem is tud lovagolni csak jujj de menő egy ló gazdag családban él kap lovat.

Aki meg már xy éve lovagol mindent tud a lovakról ... anyagi okok miatt nem kaphat.

Szerintem ez valahol igazságtalan mert hát egy ló nem csak abból áll, hogy díszelegjen az udvaron meg lehessen vele hencegni.

lehet, hogy én értem csak így de ahhhh.

Meg milyen már, hogy egy 2-3 éves gyereknek a szülei vesznek egy lovat esetleg pónit mert a gyerek a tévébe meg a könyvekbe szereti a lovat.

Egy lóval törődni kell lovagolni gondozni.

Én is nagyon szeretnék lovat és lovagolok is ápolok is lovat de az anyagi gondok miatt nem lehet.

Köszi a válaszokat:)

13/L

Nemet és kort is légyszíves!


2010. okt. 4. 17:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
az élet igazságtalan. hozhatnánk akármilyen példát, ez változatlanul így van.
2010. okt. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

9 éves korom óta szeretnék lovat. 6 éves korom óta lovazok. Most örülök, ha arra van pénzem hogy heti 1 edzésre eljussak. No meg időm....

jelen pillanatba nem is szeretnék lovat, mert nem tudnám megfelelően gondozni, nincs időm. (erre 2 éve jöttem rá)


és tényleg fáj látni h sok lovagolni nem tudó ember lóval parádézik, de én akkor inkább a lovat sajnálom, mint magamat.


21/L

2010. okt. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen első tudom, hogy ez így van de akkor is.

Most nem mondom, hogy azokat az embereket húú de utálom csak rossz érzés.

Második:

Sajnálom, hogy nem kaptál lovat:(én sem fogok tudom de álmodozok:)

Igen ez a tipikus nekem van egy lovam duma aztán azt sem tudja mi az a zabla, vagy kantárXD

2010. okt. 4. 17:44
 4/17 A kérdező kommentje:

Második:

Igen szegény ló azt sem tudja az az illető akinek lova van, hogy hogy kell bánni egy lóval.

Nem egy ló vágóhídra jutása történt így.Hogy rosszul bánt az az xy és aló meg pl.: bakolt vagy ágaskodott az emberke megijedt és ki a rossz?? a ló!És mit csinálnak vele vágóhídra adják :(

Én is a lovat sajnálom:(

Az idióta felelőtlen emberek miatt:(

2010. okt. 4. 17:47
 5/17 anonim válasza:
68%

Nem vagyunk egyformák. Másnak egy több millió forintos ló nem jelent nagy anyagi megterhelést, szóval ha megteheti, akkor miért ne vegye meg? És miért érezzen érte lelkiismeretfurdalást, ha neki telik rá. (Max. akkor érezhetne, ha a pénzt tisztességtelenül szerezte, másokat megnyomorítva. De ugye az ilyenek szoktak a legkevésbé gondolkodni ezeken a dolgokon...)


Én a helyedben amúgy azt csinálnám, hogy összedobnék egy netes oldalt a lovakról - ha már úgyis annyira szereted őket. Leírsz róluk csomó érdekességet, tippeket a gondozásukhoz stb. Aztán mellékelsz egy bankszámlaszámot, hogy ha van valaki, aki hozzájárulna egy lovakért rajongó lány lóvásárlásához, az utalhasson neked pénzt. Ki tudja, lehet, hogy a végén összejönne. Vagy google hirdetéseket is tehetsz az oldalra, és a látogatók után kaphatsz valamennyi pénzt. Ma már egy sima bloggal is megcsinálhatod ezt, azt még könnyebb létrehozni. :-)


Ha elég sokmindent leírsz, és értesz hozzá, akkor szerintem csomó lovakért rajongó embert vonzhatsz az oldaladra. És szerintem nem szégyen így pénzt kérni, hiszen te is adtál valamit, ezen felül rájuk van bízva, hogy adjanak-e és ha igen, akkor mennyit. Én láttam olyat, ahol egy anyuka arra gyűjtött, hogy Amerikába eljuthasson, és egy egész hasznos kis oldalt működtetett az amcsi életről...


Hajrá!!! :-)

2010. okt. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én egyáltalán nem rajongok a lovakért. Soha nem is vágytam arra, hogy jobban megismerjem őket, de azért szeretem őket, mint a többi állatot. Én csak egy hörcsögöt szeretnék a szobámba, egy szép ketreccel, de azt se kaphatom meg... :( teljesen átérzem, amit érzel, de ha igazán vágysz egy saját lóra, ne add fel! Ha nem is rögtön válnak valóra az álmaid, hanem évtizedek múlva, megéri várni. Aki igazán meg akar valamit szerezni, az várjon türelemmel. Én is ezt teszem =]

14/L

2010. okt. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy ezt mondom, de ha 13 éves vagy, akkor még rengeteg időd van. Tanulj jól és sokat, helyezkedj úgy az életben, hogy relatíve jól keress, és így tudom, hogy csak sokára, és most egy örökkévalóságnak tűnik, de huszonéves korodra összejöhet a pénz egy lóra. Mondjuk ha szereted az állatokat, akkor menj el állatorvosnak, nyiss magánpraxist, az már elég jól keres. Magánpraxisban te adod meg a rendelési időt is.

Igen, az élet igazságtalan, de az idő sok problémát megoldhat.

Nekem sokáig nem engedtek kisállatot. Aztán kaptam egy pár táncolóegeret. És egészen gimi végéig annyit tudtam csak kikönyörögni, hogy megtarthassam a szülők mellett még a harmadik, kedvenc kisegeremet is. Aztán mikor kihalt a klán, megint választani kellett: egér vagy hörcsög. Hörim még nem volt, ezért azt kértem. És mondom, gimi végéig ez így ment. Most, hogy egyetemre kerültem, vidékre, végre eljutottam odáig, hogy annyi állatom legyen, amennyit szeretnék. Bár igaz: az álmom valójában egy tenyészet, minimum 3-4 rágcsálófajjal, kb 100 állatból, de mivel panelban élek, 8-10 állatnál nem tarthatok többet. Szóval várakozás, spórolás, én is csak ezt tudom mondani...

2010. okt. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

18:06:

Köszi a választ :)

Hát... nem vagyok olyan profi nem értek nagyon a számítógépekhez:)

De nagyon jó ötletet adtál ha nem is tudom megvalósítani:)

Nem úgy gondoltam, hogy legyen bűntudata annak akinek van lova csak úgy érzem egy olyan ember aki lovagol stb.. jobban megérdemelné:)

Köszi, hogy drukkolsz :)

2010. okt. 5. 16:21
 9/17 A kérdező kommentje:

18:31:

Sajnálom, hogy Te sem kaptad meg azt amit szeretnél:(

De ahogy írtad egyszer valóra válik az álom :) Sok sikert!!

2010. okt. 5. 16:22
 10/17 A kérdező kommentje:

22:33(hecrat)

Semmi baj lehet, hogy igazad van :)

Én úgy terveztem, hogy lovasoktató leszek, vagy lovastúra vezető:)

De ezen már én is gondolkodtam:)

Örülök, hogy Te kaptál állatot:)

Biztos aranyosak

csak én arra gondoltam, hogy "fiatal" koromban szeretnék lovat nem felnőttként de Köszi!

Köszike a válaszodat =))

2010. okt. 5. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!