Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Akita inu kutyusunk picit...

Akita inu kutyusunk picit "megrágta" a kezem, amikor ki akartam tessékelni a helyről, ahova nem szabad mennie. Mit tegyek ilyenkor?

Figyelt kérdés
Bement az udvar egyik részébe, ahova nem szabad neki, és tudja is. Apukámra jobban hallgat, mint rám, mert ő többet van vele, én dolgozom, meg sulizok, igy kevesebbet talizunk a kutyussal. Szoktam amúgy vele játszani, foglalkozni, tanítani. De amikor ki akartam tessékelni (kézzel toltam kifele) a helyről, ahova nem mehet, hátranyúlt, kicsit megfogta a kezem a szájával-kicsit megrágta. Egyáltalán nem fájt, de szerintem ezzel azt akarta kifejezni, hogy hagyjam békén, rám nem kell hallgatnia. Mit tegyek? És előfordulhat-e, hogy legközelebb erősebben fog "megrágni"?
2011. okt. 27. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen fajta kutya. vannak kutyák pl az orosz őrkutya amik egygazdásak. És vannak család vagyis falkacentrikus kutyák is akik mindenkire hallgatnak. De az se kizárt h csak rosszúl szóltál hozzá vagy valami komoly oka volt h odament a kutya.
2011. okt. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
6%
Legközelebb szorítsd össze a száját, ha kint marad a nyelve, és elharapja, még jobb, legalább megemlegeti.
2011. okt. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Valószínü az volt a baja,hogy toltad.Ezt ne tedd.Mutasd a kezeddel az irányt,hogy merre menjen ki.Parancsoló hangon mondd,hogy kefelé esetleg menj ki!!

Az is lehet,hogy legközelebb nem megrágja,hanem megkapja a kezed.Ezzel vigyázni kell.A kutya tudja,hogy hol a helye......

2011. okt. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akita inu a kutyus fajtája. Rá is szóltam, szerintem elég határozottan (röviden, élesebben), de az nem segített. Elég karakteres a kutya a fajtáját tekintve, ezt is olvastuk róla. És persze tapasztaljuk is :)
2011. okt. 27. 13:35
 5/6 A kérdező kommentje:
Komoly oka volt odamenni-szerinte. Az elkerített csirkékhez ment szaglászni, talált ott szaglászni meg kajálnivalót, és belemerült a dolgába. De nem ijesztettem rá, tudta, hogy mögötte vagyok, meg azt is, hogy nem szabad ott lennie.
2011. okt. 27. 13:37
 6/6 anonim ***** válasza:
83%
Igen lehet,hogy legközelebb harapni fog mert ezek szerint ő fölötted áll a rangsora szerint.Mikor együtt vagy vele az orránál a pofáját gyöngéden de határozottan nyomd le de csak egy pillanatra.Az anya kutya is így bünteti a kölykeit és mutatja meg nekik,hogy ő fölöttük áll.Ezt naponta többször is megteheted.Kézzel soha ne tessékeld ki sehonnan.Ahogy már írták előttem határozottan rá kell szólni,hogy ki,mutatni abba az irányba amerre szeretnéd,hogy menjen és a tested is használd föl erre.Fel a fej,ki a mell,hogy lássa rajtad,hogy nem megjuhászkodsz,hanem erőt sugárzol.Ha ki akar kerülni ne engedd.Ahogy ő hátrál te kövesd és így nem lesz semmi baj.Ha megtette amit kértél dicsérd meg.Remélem érthetően írtam le.:)
2011. okt. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!