Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatkrematóriumból mennyi...

Állatkrematóriumból mennyi idő, míg kiadják a hamvakat?

Figyelt kérdés

Elsősorban tapasztalat érdekelne.

Nekünk az állatorvos 1-2 hetet mondott, ami reálisnak tűnt. Azt mondták, ők intézik a dolgot a krematóriummal, de majd a krematóriumtól fognak minket hívni. Ez már több, mint 3 hete volt. Egyszer már múlt héten odatelefonáltam (az állatorvoshoz, a krematórium elérhetőségét nem tudom), és azt mondták, rákérdeznek, de nem kell telefonálgatnunk, csak várnunk a hívást. De azóta megint eltelt egy hét... Valahogy nekem több mint 3 hét nagyon soknak tűnik, eléggé ki vagyok, hogy mi van, ha meg sem fogjuk kapni a hamvakat, mert "jaj hoppá"...

Nektek mennyi idő volt?



2023. ápr. 4. 05:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A kiskutyámat egy mozgó magán-krematóriumban hamvasztották,megvártam a helyszínen, ahol a kocsival leparkolt.

Kb másfél-két óra volt és én magam szedhettem ki egy lapáttal a hamvakat egy kis urnába.Ott azonnal leragasztották és vihettem is.

De hogy ebben az esetben,mikor állatorvoson át történik nem tudom.Nálunk ugyeleten halt meg a kutyám,addig ott volt hűtőben,míg jött ez mozgó-kocsi.Reggel halt meg, fél 7 felé és kb délben már otthon voltam az urnával.

2023. ápr. 4. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvosnál kellett elaltatni a kutyámat. 3 nap múlva kaptam meg a hamvakat, de csak azért, mert pénteken történt. Tehát hétfőn mehettem érte. De amúgy szerintem ezek maximum ilyen egy két napos dolgok. Ha én magam vinném el hamvasztatni, akkor pedig csak úgy, hogy helyben megvárnám.
2023. ápr. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az állatorvos eleve azt mondta, hogy amit ő intéz, ott az csak akkor, ha nem kérem a hamvakat, ott hagyom, ő hűtőzi, X időnként (tán heti egyszer, ebben nem vagyok biztos) jönnek a kremóból, akik elszállítják őket, és onnantól vége a történetnek.

Én nem akartam otthon az urnát, nekem az csak pluszban fájdalmas lett volna, így nekünk megfelelt. De ha rendes hamvasztást akartunk volna, hogy visszakapjuk, azt nekünk kellett volna intézni.

2023. ápr. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!