Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Balhés macska mellett milyen...

Balhés macska mellett milyen második kisállatot tartanátok?

Figyelt kérdés

Masodik macska kizarva, mert ruhelli oket, madarak kizarva, pedig azokat en imadom, de a macska idegbajt kapna + nem tudnam oket kiengedni sem ugye. Szerintem egy pici ragcsalora is ra lenne fixalodva.

Kutyat tartanek legszivesebben, home officeban dolgozom, szoval barmikor raernek setaltatni, de ugye van masodik macskaval tapasztalatom, es az alapjan szerintem semmilyen masik negylabut nem viselne el sajnos a cicam, amelyik volt, azt verte, rendesen terrorban tartotta es lattam, hogy az egyik egesz nap ideges, a masik meg fel. Nem tudom, hogy egy kolyokkel ossze tudnanak-e szokni, de valoszinubbnek tartom, hogy nem.


A hulloket is szeretem, de talan a halak lennenek a legjobb valasztas, azt a macska tudja nezni, de nem annyira ingerli ot talan, mint egy motoszkalo horcsog. Csak a halaktol meg felek, hogy elrontanam a dolgokat, utoljara gyerekkoromban voltak halaink, de szegenyek mindig meghaltak, de persze nyilvan nekem sem volt sok tudasom a temaban 10 evesen, a szuleim meg csak megvettek, hogy oruljek, aztan eltek egy ures akvariumban (viz volt benne :D), kaptak haltapot es ennyi.


2023. ápr. 9. 08:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
A macskak halaszni is szoktak, a mi macskaink pedig a kertben a fali gyikokra is vadasztak, igy sem a hal, sem a hullo nem lenne problemamentes megoldas. Azt hiszem, ezt a bizonyos macskat nemigen lehetne barmilyen mas hazi kedvenccel osszeszoktatni, mert vagy feltekeny lenne ra, vagy felne tole, vagy vadaszni akarna ra. Mennyi idos most a macskad? Kandur vagy nosteny? Ivaros vagy ivartalanitott?
2023. ápr. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
9%
Mondjuk törpe nyúl vagy tengeri malac? Azok nem annyira pici rágcsálók mint a hörcsög! Azokat is bántaná szerinted?
2023. ápr. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Ivartalanitott 8 eves nosteny. A halaknak fedett akvariumot gondoltam, valami levegozo cuccot lehet a tetejukre rakni. Nem mondom, hogy mindenaron akarok most azonnal uj haziallatot, csak mindig szerettem oket, de gyerekkoromban annyira nem tudtam jol gondoskodni roluk, most meg idom mint a tenger, vegre lenne lehetosegem nem csak szobadiszkent tartani valamit, mint gyerekkoromban, hanem tenyleg beleasni magamat, hogy normalis korulmenyek kozott eljenek.
2023. ápr. 9. 09:37
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

2-es tipikusan préda állatok, tehát ha a macska nem is bántja, attól még ezeket a puszta jelenléte is rettegésben tartja.


Egyébként bánthatja is, akkorák mint egy nagyobb patkány, bőven a préda-méretspektrum alá tartoznak.


(Láttam már olyat, hogy mezei nyúlfiókát vadászott le egy házi macska.)

2023. ápr. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
2 Hat szerintem igen, ha abbol indulok ki, hogy a masik macskaval hogyan viselkedett, de nem tudom, a macska territorialis viselkedese mennyire lenne jelen mas, nem macskak eseten.
2023. ápr. 9. 09:39
 6/21 A kérdező kommentje:
Ja, az meg a masik, hogy volt mar dolgom tengerimalaccal, es nem tuntek tul stabil idegrendszeru allatoknak :D Valoszinuleg oket is zavarna a macska. Azok is szeretnek kint lenni szabadon, de igy max bujkalnanak.
2023. ápr. 9. 09:40
 7/21 anonim ***** válasza:
85%
De ingerli őt. Nem a szépségük vonzza oda, hanem a vadászösztön. Az én macskám simán bele is ugrott a nagyakváriumba. Azóta száműztem, a nagyinál él.
2023. ápr. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmit. Ne erőltesd.
2023. ápr. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
73%
Madárpók. Nekünk van 14 otthon.
2023. ápr. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyet, a macskádat se kínoznád gondolom, ne tedd ezt más állattal se.

Nyúl, tengerimalacok, hörcsögök, gyíkok, madarak stb, ezek mind prédaállatok a természetben a macska számára. Még ha nem is bántaná őket (amit kétlek a leírás alapján), akkor is a prédaállat veszélyben érzi magát a természetes ellensége mellett. Nekünk az erkélyen van madáretető, a macskák előtt rendszeresen jártak oda madarak, de mióta megvannak, soha egy sem jött, pedig a cicák nem járnak ki, csak az ablakon keresztül néznek kifelé. De még ez is elég volt.

A halakkal pedig ahogy írták, a vadászösztöneit hergelnéd. Simán felugrana az akváriumra és ha nem elég nagy, le is boríthatja.

2023. ápr. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!