Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Veletek már megesett, hogy...

Veletek már megesett, hogy eltapostatok valami nagyobb élőlényt, pl. csigát?

Figyelt kérdés
Figyelitek a járdán/utcán, hogy ne lépjetek rá semmire, vagy nem igazán foglalkoztok vele ?
2023. ápr. 11. 20:38
1 2
 1/16 anonim válasza:
97%
Ha lehet elkerülöm őket vagy ha pl az úton van és valószinűleg el lenne taposva a későbbiekben akár arréb lököm a csigát vagy hasonlók, de ha eltaposok egyet véletlenül már nincs mit tenni, megyek tovább. Maximum olyankor még gondoskodhat az ember hogy biztos elpusztuljon, ne szenvedjen, vagy ha kicsi a kár akkor még ott az arrébblökés opció.
2023. ápr. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%
Igen sajnos volt már ilyen eset. Természetesen nem szándékosan, ha tudom akkor kerülöm.
2023. ápr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Figyelem. Sokszor átteszem a túlsópartra őket a járdán, ha elindultak. Sőt, ha süt a Nap, és már behúzódott az aszfalt közepén a házába..., beteszem a nedves bokrok aljába.
2023. ápr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%
Figyelem, de sajnos néha előfordul véletlenül, hogy rálépek egyre.
2023. ápr. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%
Megesett sajnos, de nem szándékosan.
2023. ápr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%
Léptem már rá, véletlenül. Rosszul szoktam érezni magam ilyenkor. Ha tehetem, inkább kimentegetem őket az út/járda közeléből.
2023. ápr. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
97%
Szándékosan soha se léptem egy csigára se.Véletlenül történt már ilyen.Ha látom,hogy az úton van az állat akkor segítek neki és átteszem a másik oldalra.
2023. ápr. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem, alacsonyak a lépéseim, emiatt inkább előbb botlok el egy kiálló dologban a járdán, mint hogy eltapossak egy nagyobbacska élőlényt.
2023. ápr. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
96%
Én 1x este már sötétben egy Újpesti parkolóban egy sünibe botlottam meg, szegényt úgy meg sikerült bikáznom a bakancsommal, hogy én is majdnem elestem, csak annyit éreztem, hogy valamiben hihetetlenül megbotlok. Aztán megfordulva néztem, hogy valami nagy fekete dolog van az úton, ami aztán megmozdult, akkor már tudtam, hogy micsoda. Szerencsére nem lett baja, bedöcögött egy autó alá, a biztonság kedvéért lehajoltam és a mobilommal bevilágítottam alá, láttam, hogy az első keréknél elszunnyadt. Azóta is reménykedem, hogy már nem volt ott, mikor a tulaj használatba vette a verdát.
2023. ápr. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
96%

Figyelni szoktam, szerencsére az étinek viszonylag nagyobbacska és erősebb házikója van, többnyire észlelem a talpam alatt, és azonnal megnézem, megsérült-e, és bármi történt is, arrébb teszem. A lábam elé nézek, gyakran mielőtt odaérek, észlelem, és védett helyre teszem a csiguszokat.


Volt, hogy a kertben egy imádkozó sáska vetette rám magát. (Nem, nem evett meg. :D ) Óvatosan a tenyeremen cipelve rátettem egy faágra.


Nagyon szomorú lettem egyik nap, mivel élvefogó egércsapdákat használok, de az egyik csapdám még kísérleti fázisban volt, és elájult tőle az egérke, a buksiján ütötte meg szegényt. :( Kitettem a sufniba, háta el tud bújni, de szerintem neki vége, mert egy cica megtalálhatta... :( Egyetlen ilyen eset volt, minden más egeret élve és épen fogtam meg. Illetve egy ízben szegényke ijedten csipogott, amikor a farkincájára csapódott rá. :( De szerencsére nem lett baja, csak elfutott, aztán később sikerült befognom és kitennem a házból.

2023. ápr. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!