Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Vadászat íjjal kezdőknek?

Trichard2001 kérdése:

Vadászat íjjal kezdőknek?

Figyelt kérdés
Én és pár haveromnak hobbija az íjászat, már mindannyiunknak van fél év tapasztalata, szóval elég pontosan lövünk. Na most YouTube-on láttam egy videót, hogy emberek íjjal ejtenek el vadakat külföldön és támadt ez az ötletem, hogy mi is megpróbálnánk a szerencsénk így a nyár közeledtével. Értelemszerűen túlszaporodott állatokra vadásznánk, mint pl. róka, sakál. Hogy kezdjünk neki? Mi az engedély megszerzésének a folyamata? Mikor és hol vadászhatunk? stb.

2023. ápr. 13. 13:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
5%
Erdőben. Először talán kezdhetitek a szarvassal, majd őz, farkas, róka, vadkacsa, stb.
2023. ápr. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy erdőben.. Rókára gondoltunk elsősorban, lenne egy olyan "feelingje", hogy olyanra vadászunk ami szintén vadászik :)
2023. ápr. 13. 13:51
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
És ezt melyik vadásztársaság területén tennétek?
2023. ápr. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Vizsgáni, engedélyeket kiváltani kell hozzá. Nem csak vadászengedély, de külön engedély az íj használatához elengedhetetlen. Részletesebben:


[link]


Fél év tapasztalat egyébként a nullát súrolja gyakorlati szempontból.

2023. ápr. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#3 Fogalmam sincs, én ezekről a társaságokról semmit nem tudok, melyik megyében van sok sakál meg róka?


#4 Köszi! Ezt a fél évet úgy képzeld el, hogy heti 4x-5x órákon át gyakorlunk. Nagyon szeretjük, hamar telik az idő.

2023. ápr. 13. 14:03
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
Szerethetitek akárhány órában, íjjal nehezebb lőni, vadászni meg pláne, mint lőfegyverrel. Az íj nagyfokú technikai ismerete szükséges, nagyon jó fizikum (meg van határozva, hány fontos íj szükséges különböző típusú vadászatokhoz), és hogy mire lősz is attól függ, elbírálják e a kérelmedet. Helyi vadásztársaságnál kell jelentkezni, mert oda kell járnod! Idényben mehetsz máshova vadászni, az alapján, hogy mire akarsz és mire kapsz engedélyt. Ilyenkor nyilván utaznod kell.
2023. ápr. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
17%
Végülis lehet egy darab féltéglával is vadászni, ha agyondobod vele a nyúlat vagy a fácánt.
2023. ápr. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#6

[link]


Itt azt írják rókára és sakálra egész évben lehet. Egyébként milyen kérelemre gondolsz? Fentebb belinkeltek egy cikket ahol azt írták csak a vadászvizsgát meg a vadászíjászvizsgát kell teljesíteni aztán menjek egy társasághoz pecsétért.

#7 Erről nem találtam videókat...

2023. ápr. 13. 14:20
 9/12 anonim ***** válasza:
92%
8, indulj el az úton, aztán meglátod. Az engedély megszerzéséhez még hosszú út vezet, ott majd elmondanak mindent.
2023. ápr. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%

"elég pontosan lövünk"

Gondolom, ez azt jelenti, hogy kiszámíthatatlanul mozgó célpontra nem tudtok lőni, és ha mégis eltaláljátok, esélytelen, hogy olyan ponton legyen, ami azonnal, humánusan, fájdalom nélkül öli meg az állatot, ami etikailag elengedhetetlen. (a vizsgában szó van vad-anatómiáról is.)


Először állami vadászvizsga, aztán kiváltod a vadászjegyet, aztán a vadászíjász vizsga. Ez összesítve egy nagyon hosszú folyamat lesz, és még rengeteg-rengeteg gyakorlás (és elméleti tanulás) kellene hozzá.

2023. ápr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!