Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Vadászat íjjal kezdőknek?

Trichard2001 kérdése:

Vadászat íjjal kezdőknek?

Figyelt kérdés
Én és pár haveromnak hobbija az íjászat, már mindannyiunknak van fél év tapasztalata, szóval elég pontosan lövünk. Na most YouTube-on láttam egy videót, hogy emberek íjjal ejtenek el vadakat külföldön és támadt ez az ötletem, hogy mi is megpróbálnánk a szerencsénk így a nyár közeledtével. Értelemszerűen túlszaporodott állatokra vadásznánk, mint pl. róka, sakál. Hogy kezdjünk neki? Mi az engedély megszerzésének a folyamata? Mikor és hol vadászhatunk? stb.

2023. ápr. 13. 13:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
90%

Fél év édes kevés. Az állat nem fog nyugton ülni 10 méteres távolságon belül percekig, míg becélzod.

Az íjad se mindegy, milyen.

Vadászengedély kell, ahhoz meg vizsga. Az íjjal való vadászathoz is külön vizsga kell. Nem két hét megcsinálni.

Egyelőre gyakorold az íjászatot. 3d versenyek jók lehetnek kezdetnek, legalább szokod a terepet. Meg a korongozás se rossz.

2023. ápr. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Grimfox ***** válasza:
Magyarországon az íjjal való vadászatot nagyon erősen szabályozzák, és korlátozzák. Elég szigorú jogszabályok vannak erre. Nagy eséllyel a vadászengedély mellé külön vizsgát kell tenned, és engedélyt kell szerezned, hogy íjjal vadászhass. A legegyszerűbb az, ha megkeresed, hogy a lakhelyeden milyen vadásztársaság működik, vagy melyik vadgazdálkodási egységhez tartozik, és megkeresed őket, megérdeklődöd tőlük, hogy pontosan milyen követelményeknek kell megfelelni, milyen külön szabályokat kell betartani az íjjal való vadászat esetén. A megkeresés nem nehéz, beírod a lakhelyed, vagy a lakhelyedhez legközelebbi nagyváros nevét a keresőbe, és azt, hogy vadgazdaság, vagy vadásztársaság. Ki fogja dobni, hogy kiket kereshetsz a pontos válaszokért.
2023. ápr. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!