Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatok miért nem csúnyulna...

Az állatok miért nem csúnyulnak meg, ha megöregszenek?

Figyelt kérdés
Egy kicsit megőszül a szőrük, esetleg, de ugyanolyan cukik maradnak. Csak az ember változik meg teljesen. Miért?
2023. ápr. 15. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Azért a 18 éves macskámon nagyon lehetett látni az időt...


Eleve kutya, macska szőrrel borított, az ember nem.


Masrészt az állatok többsége szerintem nem éri meg a fajukhoz képest a max./magas életkort.

2023. ápr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Az ember ma már jóval tovább él, mint eredetileg tervezte erre az élet, akár 20-40 évvel is.

Az állatok bőrét szőr fedi, ez jobban rejti a ráncokat, valamint az arcbőrüket kevésbé veszik igénybe, mint mi, kevés arcizmuk van.

A szőr jól védi továbbá a bőrt a napsugaraktól is.

2023. ápr. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Túl fiatal vagy, nem fejlődött ki teljesen a megfigyelő képességed. Két vizslánk is volt, végignéztük az öregedésüket. Nemcsak megőszülnek, de romlik a látásuk, esetenként megvakulnak, foltokban hullik a szőrük, izületi fájdalmaik lesznek, amitől rosszul járnak, esetenként olyan daganataik lesznek, amik a megjelenésüket is erősen lerontja. A gondozásuk egyre több odafigyelést kíván, ami időnként már kifejezett teherként jelentkezik. Más dolog az, hogy egyébként szeretjük őket.
2023. ápr. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Emberből is vannak akik szépen néznek ki öregen, állatból is. Ahogyan állatból is vannak amik kinézetileg is nagyon leromlanak.
2023. ápr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Valoszínűleg jobban jártunk volna, ha megmaradunk szőrösnek:-) ápol és eltakar
2023. ápr. 15. 14:45
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha állatokkal foglalkozol akkor látod ahogy öregszik, változik a testalkata, szőrzete, mozgása.
2023. ápr. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Valtozik, de nem csunyul meg. Oregen is cuki.
2023. ápr. 16. 11:50
 8/9 anonim ***** válasza:
17 éves cicám a végnapjait éli. Én most is annak a csodalénynek látom, mint tizenéve mindig, de pár napja volt itt egy családtag, ő szomorkodva mondta, hogy milyen kis csufi lett a macska. Nem gondozza már a szőrét, csak elvétve mosakszik, a kis arcát én szoktam megmosni evés után, a tekintete bágyadtabb, nem tud magasra ugrani és kicsit biceg a hátsó lábaira. Le van fogyva, a szőre pedig nem fényes, inkább fakó, a farkánál néhány kopár folt is van benne. De nekem gyönyörű. Ezt így érted?
2023. ápr. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha az az alapállítás, hogy minden állat cuki, akkor innentől nehéz erre bármit írni. Ilyen alapon minden ember szép és a ráncok csak nemesítenek, mert ott van benne egy élet története, a sok jó és rossz, amit az illető átélt és amúgy se mondjuk ismeretlenekre, hogy csúnya.


Szerintem azért lehet látni a kort.

2023. ápr. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!