Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyik állat lenne a jobb...

Melyik állat lenne a jobb utazó életmód mellé, kutya vagy macska?

Figyelt kérdés

Fontos, hogy repülőn is az utastérben tudjon utazni, mert nem akarom kitenni a stressznek, hogy tök egyedül a sötétben kelljen órákat eltöltenie.

Úgyhogy vagy macskán, vagy kistestű kutyán gondolkozom, de melyiket könnyebb hozzászoktatni az utazáshoz (kocsi, vonat, repülő, hajó), melyik bírja jobban?


Pisilést hogy oldjátok meg macskával/kutyával a reptéren? Mert sok embert láttam már békésen sétáltatni a kutyáját reptereken, úgyhogy ha kiveszik a dobozból, valahogy csak meg tudják oldani.

Mindig be kell nyugtatózni? Vagy ha kölyökkorától hozzá van szokva, elvan egész úton?

Elsősorban rövidebb utakban gondolkozom (2-5 óra), legfeljebb átszállással hosszabb, és akkor a pisilés gond megint.


Olyan opció nincs, hogy ne utazzak ennyit, sajnos a munkám is megköveteli, és a családot is gyakran megyek meglátogatni Magyarországra, viszont nagyon hiányzik már egy állat társasága, világéletemben volt vagy kutyám, vagy macskám.



2023. ápr. 23. 11:05
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
95%

Kutya. Nekik is nagy stressz amugy a repules, vagyis inkabb a korulotte jaro macera, de jobban birjak, mint a macskak.

A pisilest ugy oldod meg, hogy amig varakozol a gepre, kiviszed a kutyat es kint valahol pisil, mert azert egy darabig meg ki lehet menni.

Macska eseteben ez nem mukodik termeszetesen.


Ha sokat utazol es mindig be kell nyugtatozni az allatot, akkor inkabb kerlek varj ezzel meg, gondold at parszor, hogy biztos kell-e neked kutya.


A pakliban az persze mindig benne van, hogy nem tudod hozzaszoktatni es ki lesz keszulve, ekkor kene gyogyszer…de ez nem hangzik tul egeszsegesen.

2023. ápr. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a kutyával “könnyebb”, mert a macskák nagyobb arányban a helyükhöz szoknak és ragaszkodnak, a kutya pedig a gazda társaságához.
2023. ápr. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
88%
1./ A macska kifejezetten utálja (nem bírja) az autózást, vonatozást, szerintem a repülést sem.A kutyák jobban elvannak ilyen helyzetekben.2./ az,hogy valaki benyugtatózza az állatát,hogy el tudja viselni a számára elviselhetetlen helyzeteket,szerintem nem humánus.Szerintem vegyél kígyót, annak elég egy hónapban egyszer enni adni, amíg emésztget, addig nyugodtan utazgathatsz bárhová.Ha mindenképpen magaddal akarod hurconi az állatodat, akkor vegyél tamagocsit vagy plüsskutyát.
2023. ápr. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem. Az az egyetlen reális opció, hogy nem lesz állatod. Nem érdekel, hogy szereted őket, vagy sem. Ez így nem lehetőség.
2023. ápr. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem ha utazni kèszülsz akkor a termèszet!


Rengeteg èrdekes àllatot làtni út közben, csak èszre kell vennünk!

Gondolj csak bele ha elutazól kutyussal akkor is észre veszed a cicàkat mennyire kedvessek nem? 😊😀

2023. ápr. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha igatmzán szereted, belátod, hogy ez az életmód alkalmatlan az allattartásta.
2023. ápr. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha utazás rendszeres, akkor egyik állat sem alkalmas. Az állatok nem élvezik, nem tesz jót nekik.

Mi évente 3-5 alkalommal utazunk, ebből kétszer több mint 10 órás repülőutra. Van macskám, de soha nem viszem magammal, mert tudom, hogy sokkolná.(már attól kikészül ha kocsival elvisszük fél órányi útra az állatorvoshoz) Ha utazunk a cicára vigyáznak addig. Testvéremnek kis yorki és csivava kutyája van. Mindkettő imádnivaló, de egyik sem bírja az utazást. Mindketten végighányják, bágyadtak, sírnak. Ha repülnek, ők is másokat kérnek meg, hogy vigyázzanak a kutyákra.

2023. ápr. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Amíg ennyit utazol és nincs, aki helyben vigyázzon a kisállatra egyiket sem kellene tarts. Ha mindenképp választani kell, akkor kutya, a cicák nagyon nem szeretik a változatosságot.
2023. ápr. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
85%
Mindkettő hozzászoktatható, a kutya talán könnyebben. De tényleg megfontolnám az ilyen életmód mellé nem vállalni állatot opciót.
2023. ápr. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Milyen gyakran utaznál?
2023. ápr. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!