Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Csigák ellen kinek mi vált be?

Csigák ellen kinek mi vált be?

Figyelt kérdés
Minden épp kicsírázó növényemet megtalálják úgyhogy jó lenne valami növénybarát de csigaellenes módszer ami viszonylag olcsón is megoldható

2023. máj. 7. 18:55
 1/3 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
Só a növények köré, sör egy tálkába és besüllyeszteni a földbe, fahamu.
2023. máj. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
54%

Hagyod, hogy a kisemlősök megegyék őket, és jövőre alig lesz.

Megeszik őket a tyúkok, kacsák, pulyka, menyét, egér, mókus, rigó, béka, süni, talán még kutya is. Ezekkel barátkozz, de vigyázz ilyenkor nem szabad kirakni madáretetőt!

Föl is lehet gereblyézni ahol nem gond, hogy kiforduljanak a csigapeték és ne keljenek ki. mostanában rakják őket, úgyhogy ezzel várjál még nyárig.

2023. máj. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretem a csigákat, úgyhogy nem irtom őket semmiféle szerrel - de megértelek, mert nekem is megzabálták a kikelő dísznapraforgókat meg a kibújó őszirózsát. :D shit happens.

Azt szoktam, hogy locsolok (és eső után is ugyanez) és amikor kijönnek enni, összeszedem őket és egy távolabbi, biztos helyre telepítem át őket, ahol nem zavarnak. A meztelencsigák ellen ez nem jó - és ha olyan helyek vannak, ahol ráhajol a növényzet, vagy kő vagy kéregmulcs, az alatt vígan elvannak. Ott nézegetni kell és szintén összeszedni. Ha nincs semmi, csak föld, akkor pedig a nyálkacsíkok elárulják őket h éjjelre hova húzódnak vissza a föld alá.

Zalában mikor veteményeseztem (na ott aztán hemzsegtek), az vált be, hogy az egész kert köré csináltam egy árkot, amit feltöltöttem faforgáccsal, azt nem szerették, illetve hamuval szórtam a földet ott, ahol extra védelem kellett (de ott kandalló volt, mindig volt utánpótlás - mert ezt minden eső után újra kell szórni).

2023. máj. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!