Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha valaki az udvarában talál...

Ha valaki az udvarában talál egy vadállatot, miért viszi be egyből a lakásba? Vagy rosszabb, azt állatkertbe?

Figyelt kérdés
2010. okt. 13. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

amikor bagolyfióka zuhant a kertbe bevittem az állatkertbe, ott áttelelt és tavasszal a hortobágyon szabadon engedték. -ez miért rossz?

bár mi számít vadállatnak? ha medve lett volna nem viszem sehova :D majd elmegy

2010. okt. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
83%
ha medve lett volna... XD
2010. okt. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
nem szoktam vadakat a lakásomba hurcolni :P.....amúgy sztem nincs semmi rossz abban, ha vki egy állatkertbe visz egy vadállatot, amennyiben indokolt, mert mondjuk elhagyatottnak, vagy betegnek látszik, de értem, h mit akarsz mondani, ha csak úgy rátalál vki egy vadállatra, akkor nem indokolja semmi, h elvigye a természetes, megszokott környezetéből, csak azért mert olyan kis aranyoska.
2010. okt. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha beteg vagy sérült (és esetleg netalántán védett) állatot találnak, akkor megértem, hogy beviszik állatkertbe, vagy valami állatvédő/mentő egyesülethez, hogy "összerakják" és majd elengedjék. De csak a házba bevinni szerintem is értelmetlen.

Egyszer egy fecske nekirepült az ablakunknak és leesett az erkélyre, de mire találtam megfelelő dobozt és rongyot, már helyrejött és épp láttam elrepülni. az persze más kérdés, hogy az a fecske csak megszédült, de van amikor jól jön a segítség.


Azt viszont én sem tudom, hogy ha csak úgy talál valaki egy állatot a kertben, és látszólag menne a dolgai után és semmi baja nincs, akkor minek kell összeszedni...

2010. okt. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sérült vagy beteg állat érdekében valóban ez a helyes. De amikor valaki talál egy sünt, és beviszi, meg felteszi ide a kérdést, hogy mit adjon neki enni...


Én is szoktam sünt látni a hátsó kertben, de nem piszkálom, és ahol jött, ott el is megy.

2010. okt. 13. 17:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Hogyne,csak épp nem ebben az évszakban...

Az egészséges,életképes sünök már alszanak,amelyik nem,annak baja van és segítségre szorul.

2010. okt. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
előzőnek : még nem alszanaka kert tele van velük... az a bibi hogy a kutyéám megtalálta a technikát és megtudja ölni őket :S
2010. okt. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!