Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szeretnék majd állatkertbe...

Szeretnék majd állatkertbe dolgozni, állatokkal foglalkozni . Ennyit tudok. De mi a teendőm még? Most középiskolás vagyok. Milyen sulit igényel ez? Ha ott dolgoznék mik lennének a feladataim?

Figyelt kérdés
2010. szept. 26. 22:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tanuld a biológiát, és tegyél emelt szintű érettségit belőle, majd fősuli vagy egyetem, biológia szak, aztán zoológia mesterképzés. Nyáron pedig elmehetsz dolgozni állatkertbe.
2010. szept. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
0%
Legyél cirkuszi állatidomár, ott nemcsak magad tarthatod kordában.
2010. szept. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Jelentkezz az állatorvosira, és akkor még jól is döntesz!


AZ állatorvosival gondozhatod sőt gyógyíthatod is őket!


Míg az állatgondozóival max gondozhatod csak...

2010. szept. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk Szegeden nyaranta lehet jelentkezni két hétre állatkerbe állatgondozónak, önkéntes munkaként. Nem tudom máshol ez így van-e de ha igen, akkor érdemes kipróbálni. Betekintést nyerhetsz a feladatokba, kérdéseket tehetsz fel. Egyik ismeősöm régebben volt önkéntes így. Nagyon élvezte.
2010. szept. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
0%
0%? Ez azért ciki.
2010. szept. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Most regisztráltam tegnap. Tényleg ciki lehet. :)
2010. szept. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Végezhetsz zoológusit, állatkerti állatgondozói okj-t, állatorvosit, lehetsz állatorvosi asszisztens ha gyengébben megy a tanulás. Most mindenképpen biológia, kémia fakultáció a legfontosabb.
2010. szept. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bocsi az Offért De akinek te írod annak már 100% os :) vagy én néztem félre.

szerintem is végezz állatorvosit meg nyáron dolgozz egy állatkertben vagy vadasparkban

2010. szept. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A Kaposvári Egyetemen állattenyésztést is tanulhatsz, ezen belül van kifejezetten állatkerti állatokkal foglalkozó tantárgy. Sokan írják a szakdolgozatukat állatkerti állatok megfigyeléséből. Tanulhatsz akár zoopedagógiát is. Van természetvédelmi, és hobbiállattenyésztő képzés is. Én javaslom, többen dolgoznak a végzett hallgatók közül az ország állatkertjeiben (itt tanult Hanga Zoli is, de jelenleg is levelezős természetvédelmi hallgatónk a Veszprémi kert igazgatója is)


[link]

2010. okt. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A hatályos "állatkerti rendelet" az állatkert és az állatotthon létesítésének, működésének és fenntartásának részletes szabályairól) határozza meg, hogy milyen végzettséggel dolgozhat valaki állatkertben. Ezek a végzettségek a következők:

- mezőgazdasági, állattenyésztési, erdészeti, vadgazdálkodási felsőoktatási intézményben szerzett egyetemi, főiskolai végzettség,

- tudományegyetem, tanárképző főiskola biológiai vagy ökológiai szakterületén szerzett végzettség vagy szakirányú felsőfokú szakképesítés,

- állatorvostudományi egyetemen, állat-egészségügyi főiskolán szerzett végzettség,

- állatkerti állatgondozó, állattenyésztő és állat-egészségügyi technikus, állattenyésztő, halász, halászszaktechnikus, vadász, vadtenyésztő, vadgazdálkodási technikus, baromfi- és kisállattenyésztő, baromfi- és kisállattenyésztő szaktechnikus képesítés.


Egyébként ha komolyak a szándékaid, én is javaslom, hogy próbáld ki az önkéntességet!

2011. jan. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!