Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi ez a hiszti, hogy "ne...

Mi ez a hiszti, hogy "ne adjunk élő állatot ajándékba"?

Figyelt kérdés

Én 17 éve vittem a szüleimnek karácsonyra mentett kiskutyát, miután az öreg kutya fél évvel korábban távozott.


13 évig arany élete volt, szerintem jobban bántak vele mint a családtagokkal.


Ez akkora bűn?

Vagy csak egy buta általánosítás, hogy mindenki kidobja az ajándék állatot?


2023. júl. 24. 11:13
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
20, tudom, hogy sok hülye van, de az általánosítással kicsit úgy érzem, hogy pl. én is egy kalap alá vagyok ezekkel véve.
2023. júl. 24. 16:18
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
A nyári szünet vége, óvoda/iskolakezdés a másik időszak. Amikor a gyereknek kifejezetten a szünidőre szereznek be állatot, utána persze nem kell. Hallottam, mikor egyik nagymama mondta a másiknak, hogy kell egy kiscica, mert a szünidőre jön az unokája. Hogy aztán mi lesz, kit érdekel? Hiszen csak egy állat, fogyóeszköz. Felháborító.
2023. júl. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
66%

Attól is függ ki az ajándékot kapó fél és az ajándékozó mennyire segít be. Ha már kutya a példa, vegyük a kutyát itt is példának.

A. Egy gyerek vagy egy kamasz önerőből nem tud ellátni egy kutyát.

1. A kamasz már megsétáltatja egyedül, elviszi az orvoshoz, de például nem fogja egyedül megteremteni az anyagi forrásokat, hogy a kutyával akármi van, rögtön tudja is fizetni az orvos, az éves oltás meg az egyéb cuccok mellett, stb. A felnőttek pedig nem számolnak ezekkel az anyagiakkal, nem gondolják ki, hogy ez belefér-e majd.

2. A kutyaiskolába például egy gyerek nem fogja elvinni egyedül a kutyát. A szülőnek így számolni kell azzal, hogy a hétvégén neki is elmegy x idő azzal, hogy elviszi a gyereket a suliba, elhozza onnan.

3. Nagyon kevés gyerek vagy kamasz van, aki folyamatosan fel tud kelni korábban, hogy levigye a kutyát, suli után egyből menjen haza levinni a kutyát és este is levigye. A felnőttnek azzal is számolnia kell, hogy majd neki kell kutyát sétáltatni amikor a gyereket nem tudja kiverni az ágyból vagy nem tudja kiszedni a számítógép elől hogy levigye a kutyát.

B. Egy idős ember sem mindenféle kutyát tud tartani. Kezdjük ott, hogy nem mindegyiküknek van meg a kapacitása arra vagy csak az anyagi háttere, hogy iskolába járjanak és nem is nagyon akarja tanítani. Én már hallottam olyan kibúvó szöveget, hogy a kutyának megvan a természete és helytelen ebbe belerondítani a kutyasulival. Plusz a kozmetikus meg az orvos is pénzbe kerül. Na már most, neki sem mindegy, hogy mennyi törődést igényel az a kutya és ennek a hiányában mennyire lesz megterhelő egy egészségügyi séta az új gazdijának és mennyi segítséget kap a családtól.

C. A lelkibetegeknek sem mindegy, milyen lelkibetegséggel küzdenek, nekik sem minden esetben a kutya ajándékba kapása a megoldás.

1. Annyi f.aszkalap van az utcán aki MINDENÉRT beléd köt, ha meglátja a kutyádat, MINDENÉRT egy undorító állatkínzónak hív téged és ez még egy erős embernek sem esik jól, egy lelkileg instabil ember pedig hamar összeroppan ezektől vagy elkedvtelenedik.

2. Vannak esetek amikor az embernek olyan epizódjai lesznek, hogy az ágyból sem bír kikelni, ilyenkor muszáj lesz neki valaki aki tud menni, tud kutyázni.

Szóval ezért nem jó azzal a felfogással venni egy kutyát, hogy ajándék, mert ha ez nem önmagunnak is egy ajándék, hamar visszaviszik, ami a kutyának sem jó.

2023. aug. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!