Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi az az ökörnyál? (rövid)

Mi az az ökörnyál? (rövid)

Figyelt kérdés
mindig amikor sétálok az utcý=án akkor belemegyek.fuj de utálom.mi az ?pokhálo?vagy mi?
2010. okt. 14. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
pókháló :D
2010. okt. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Pókháló-szál, úgy emlékszem, ahogy a pókok a szél segítségével helyet változtatnak, "repülnek", maguk mögött húzzák a szálat. Tényleg gusztustalan, amikor beleragad az ember képébe, de még mindig jobb, mint amikor egy komplett hálóba fejelsz bele pókkal a közepében pl. az almafa alatt :=)
2010. okt. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy a pókok csinálják.

De engem már kiidegel, húzom magam után állandóan xD

2010. okt. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

engem is idegesít xDD

múltkor láttam egy fazont aki biciklivel tekert és vagy 2 méter hosszú ökörnyálat csak úgy húzta maga után. xDDDD

2010. okt. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
pórháló-gusztustalan -_-
2010. okt. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
amikor a réteken/bárhol kikelnek a kis pókok a petékből, felmásznak egy magaslatra, és a potrohukon lévő mirigyből felengednek egy szálat a levegőbe. Ha már elég hosszú, rákapaszkodnak, és így változtatnak helyet. Így nagyobb esélyük van a túlélésre, mintha mindegyik egy helyen maradna. Persze, mire ránk akad, már nincs rajta a pók.
2010. okt. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Kriszti83 ***** válasza:
Pókháló.
2010. okt. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Az ökörnyál nem más, mint a pókok hálója, összegabalyodva. A legkülönbözőbb pókfajok kicsinyei ősszel késztetést éreznek arra, hogy felkapaszkodjanak kiemelkedő tárgyakra vagy növényekre. Ezeknek a csúcsán nagyon hosszú pókfonalakat bocsátanak ki szövőmirigyeikből a levegőbe. Ez picit mesébe illő jelenet, ahogy így elképzelem. A szél belekap a szálakba, és a fonallal együtt a pókokat is viszi, így a pókok hatékonyan terjednek a világban. Sok pók akár több ezer méter magasra is emelkedhet a levegőben, és így pókmértékben mérve nagyon messzire is eljuthat. A fűszálakhoz, bokrokhoz tapadt ökörnyálhoz már nem tartoznak pókok, valószínűleg már nem élnek vagy épp máshol járnak.
2010. nov. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Tudod a google mindent leír ;)
2010. nov. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!