Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A házas csiga el tudja hagyni...

A házas csiga el tudja hagyni a házát?

Figyelt kérdés

2023. aug. 11. 00:42
 1/10 anonim válasza:
0%
Úgy érted, a párját?
2023. aug. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Nem, mivel a belsőszervei a házán belül vannak. Ha üres csigaházat találsz, annak a tulajdonosa már elhalálozott.
2023. aug. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Népi hiedelem, hogy abból lesz a kágyilló. Azért szokták riogatni vele a gyerekeket, hogy ne szedjék össze a csigákat.
2023. aug. 11. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem, meghalna, ha eltaposod is meghal, és ha vízbe teszed is
2023. aug. 11. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
#5 Szerencsétlen jámbor kis állat hadd kapjon már ennyit! Ha a kertedben sok van, akkor még valahol érthető lenne, persze érettebb gondolkodású ember akkor se vonódna be érzelmileg annyira, hogy a csigának már ne is lehessen egy hintésnyi végtisztességet adni még így ismeretlenül is, egyetlen szóválasztással... Mindeközben Mark Twain: "Minél jobban megismerem az embereket, annál jobban szeretem a kutyámat."
2023. aug. 11. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%

3, Mi az a kágyilló?

Gondolom valami népies kifejezés, de a meztelen csigát jelöli vagy valami mást?

2023. aug. 11. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

#7:

"Kágyilló = meztelen csiga (van, ahol kágyula vagy gágyu)" -- google


De mondjuk én ezeken felröhögtem, mert tolál úgy hangzanak, mintha valami csecsemő gügyögéséből származnának ezek a nevek.

2023. aug. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudja elhagyni. Emlékszem egyszer a bácsi akinel laktam, megkért, hogy vigyek ki 2 zsák szemetet majd ha jön a szemetes. Oké. Majd nézem az egyik zsákon mászik egy csiga, jaj szegény leveszem nehogy összetörje a kukásautó. Aztán látom, hogy hopp ott is mászik egy. Aztán belenézek: az egész kbsztt 2 zsák tele volt csigával!!!! 😱Belesápadtam, volt vagy 15kg.

Es akkor a következő éjszakán, mint egy fogtündér, bejártam a várost es minden zöldterületre kiraktam 1-2 csigát.

:DDD

sosem felejtem el

2023. aug. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Senior Séf ***** válasza:
Miért tenne ilyet? Ha már (szó szerint) kiizzadt magának egy házat, mért választaná a hajléktalanságot?
2023. aug. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nah, közben 5-öst valamiért kimoderálták, pedig baromságokban gondolkodáson kívül nem sokat vétett. Azt erőltette, hogy az állat nem meghal, hanem elpusztul, vagy valami ilyesmi. Be kellett védenem csiguszt.
2023. aug. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!