Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért eszik fura dolgokat?

Miért eszik fura dolgokat?

Figyelt kérdés

Van egy lassan egy éves cicánk az anyukája nem fogadta el így őt mi etettük cumisüvegből majd később szépen megtanult enni. Arra lettünk figyelmesek viszont, hogy nincs olyan dolog amit meg ne egyen akár a kertből is pl:uborka, paradicsom, paprika, de evett már főtt kukoricát, mentát, citromfüvet, borsót, mogyorót , barackot, almát kb mindent megeszik. Ennek ellenére, hogy normálisan etetjük mellé meg még pluszban furcsaságokat is megeszik, nagyon soványka.

Elvittem orvoshoz nincs baja de akkor miért eszik ilyesmit? Félek olyat eszik egyszer amitől beteg lesz, vigyem el egy másik orvoshoz is?



2023. aug. 22. 17:11
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Hát, a mogyoróval, hagymával ilyenekkel óvatosan, inkább azt ne mivel halálos is lehet a macskának.

Valószínű hiányol valami tapanyagot a szervezete. Milyen tápot, nedveset adtok neki?

2023. aug. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1

Nedves és száraz tápot egyaránt kap és állateledesnél mindig van valami cicáknak való újdonság azt is, jutalom falatokat kap cicáknak való vitamint férgesnek sem férges mégis megeszik minden olyan dolgot amit nem kéne.

Ezeket a kertből eszi mert kinti benti, cica a mogyorót a földröl eszik hèjastól, "töri" magának. Ki se merem engedni pedig imád az udvaron lenni (nem tud kijutni onnan), mert félek feleszik valamit és baja lesz.

2023. aug. 22. 17:32
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Na ez érdekes..nekem a kutyám ilyen :D

Nincs amit nem enne meg..

Kertben ami van gyümölcs zöldség simán

(Igaz akkor ha épp szedjük de a diót magátol szokta enni viszont ha valamit szedünk bármi legyen az..1-2darabot mindig elvisz és lssan elmajszolja)

Dinnyéket is eszi tököt

Levesböl a főtt zöldségeket meg imádja…:D

Kutyatápot acana-t kap

És azmellett heti 2x főtt belsőségek rizs tojás

Öreg kutyus már 13éves jagdterrier és egy valóságos zabagép rengeteget eszik és őis olyan sovány hogy csak na (a bordái épp hogy nem látszanak ki)

Dokihoz rendszeressen jár

Már többnél is megfordultunk..makk egészséges

Oltások

Szúnyog

Kullancs

Bolha

Férgek

Mindent kap rendszeressen

Mindenevő és a termetéhez képest reengeteget eszik..:D de nembánom örülök is neki csak furcsállom hogy miindig olyan kis soványka hogy már néha sajnálom..:)

2023. aug. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3

Igen az én cicám is ilyen mindent megeszik inkább zabál, egyszer édesanyám kutyaszalámit vett neki azóta az egyik kedvence.😆 Kisebb mint az átlag vele egykorú macskák és tényleg kis sovány, hordom én is dokihoz de nincs baja nem tudom mit tehetnèk még vele, hogy ne higgyék azt nem adok neki enni.

2023. aug. 22. 18:39
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Nem írtad milyen tápot adsz neki?!

Ha rossz minőségű akkor azért csinálja ezt. A macskák húsevők és a boltokban kapható tápokban általában 4% "hús" van, ami igazából nem színtiszta hús csak állati eredetű származék.

Minél több % hús van egy tápban annál jobb.

2023. aug. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
5+ Az meg lemaradt, hogy ha rossz táppal etetsz akkor ezt minőségi éhezésnek hívják, vagyis a táplálékból nem kapja meg a szervezete a szükséges tápanyagokat, vitaminokat, ezért másból próbálja pótolni.
2023. aug. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Hajlamos vagyok azt gondolni, hogy ez "állatlélektani" dolog. Ha az anyja helyett ti voltatok az anyja, ti etettétek cumisüvegből, akkor elképzelhető, hogy a világ dolgainak megtanulásában is hozzátok akar idomulni. Ezért próbál megkóstolni, enni olyan dolgokat, amiket tőletek, emberektől is lát. Nem véletlenül kommentelt kutyás is a kérdésre. Nekünk is voltak kutyáink, sok roppanós, kissé édeskés gyümölcsöt, dinnyét, főtt kukoricát is ettek. Mi azt tapasztaltuk, hogy a kutyák is jobban kedvelik az "emberi" ételeket és kevésbé azokat, amik kifejezetten az ő számunkra készültek. Amit a gazda eszik, azt szeretné enni a "jó" kutya is.
2023. aug. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A fent említett Acana tápot de az enyém ügye a cicáknak valót, de kap félix, whiskas, gourmet (most próbálok már mindent, hogy kicsit hízzon) és én adok neki húst a doki tanácsára.
2023. aug. 22. 19:23
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyébként kicsiként Royal Canin "tápszert" kapott ha ez számít.
2023. aug. 22. 19:30
 10/10 anonim ***** válasza:
67%

A “kutyàs”vagyok

Na ja igazlehet amit mondtak hogy ugye amit làtnak tôlünk azt ôk is ennèk.. nade miert nem híznak?:D

Mondom èn örülök neki hogy eszik

Szò se ròla..de mit csinàl?mondjuk elèg aktiv màig a kora ellenère

Kotorèk ebkènt katakombàkat às hàtul a gyümölcsösben (hàlisten nem a kertben a pàzsitot…) de ennyi kaját nem tud így felèlni..:D

Ès mègis…

Addig jò mèg az àllat eszik ès egèszsèges

2023. aug. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!