Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha az atlétika egyes sportágai...

Ha az atlétika egyes sportágaihoz kutyafajtákat kellene hozzárendelni, az egyes sportágakat melyik kutyafajták tudnák leginkább jelképezni?

Figyelt kérdés
2023. aug. 28. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Futás - agár

Úszás - sok választék van. Labi, uszkár, újfundlandi, néhány spániel..

Atlétika/gimnasztika - border, malinois

Súly emelő-húzó versenyekre berni pásztor például


Nagyon sok a sportág és mégtöbb a kutyafajta. Kicsit pontosabban?

2023. aug. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Bármelyik, most volt az atlétika VB, erről jutott eszembe a kérdés. :-)

Futásból többféle is van. Maraton, sprintversenyek, gátfutás.

Volt 7 és 10 próba, gyaloglás, kalapácsvetés, súlylökés...

Sajnos nem tudtam az egészet nézni.

2023. aug. 28. 15:22
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Rövidebb távú síkfutások (100 m - 1500 m) : agarak,

Hosszútávfutás (5000 m - 10000 m): vizslák

Maraton: Szibériai husky

2023. aug. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyorsaságban, rövidtávon mindenképpen az agarak lesznek a nyerők.

Hosszútávon talán a Német juhászkutyák, Labik, Borderek, Vizslák, Malinois.. ezek is viszonylag "mindenes" kutyák, azért is népszerűek. Jó az állóképességük, erősek, gyorsak, és kiváló mozgékonysággal rendelkeznek.

A leghosszabb távokat szerintem ettől függetlenül egy Husky tudná futni.


Súlyhúzásra a pit/bully erős dobogós, de azt hiszem a Malamutok és Bernik erősebbek, hiszen ezeket eleve nagyon nehéz súlyok mozgatására tenyésztették. A berni eredetileg kisebb szekereket húzott a hegyekben.

Gyaloglást például a vadászkutyák és kopók is nagyon erős mezőnyben tartanák, a Leonbergi pedig kíserő kutya volt.Hosszú kilómétereket sétált a gazdáival. Labi, Vizsla itt is élmezős.

Ugrándozni marad a border, papillon, kelpie, aussie..


Őő.. a többit nem tudom, nem sportolok, nem tudom mik vannak.

2023. aug. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Puskázok egy kicsit, ezeket találtam még:

- távolugrás

- hármasugrás

- magasugrás

- rúdugrás

- gerelyhajítás

- súlylökés

- diszkoszvetés

- kalapácsvetés

- hétpróba: 100 m gátfutás, magasugrás, súlylökés, 200 m síkfutás, távolugrás, gerelyhajítás, 800 m síkfutás

- tízpróba: 100 m síkfutás, távolugrás, súlylökés, magasugrás, 400 m síkfutás, 110 m gátfutás, diszkoszvetés, rúdugrás, gerelyhajítás, 1500 m síkfutás

A hétpróba és a tízpróba összetett versenyszámok, ezeknek az összpontszáma számít a végén, de minden induló mindegyik részét teljesíti.

Nyilván a kutyák nem fognak dobni például, inkább csak a sportághoz szükséges készségeket lehetne fajtákra leképezni, hogy melyikre jellemző inkább.

2023. aug. 28. 15:45
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább az eddig felsoroltak fognak váltakozva szerepelni. Ezek a fajták azért népszerűek sportra, munkára és családi kedvencnek is, mert széles körben kimagaslóan lefedik a fő erények mindegyikét. :)
2023. aug. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!