Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A t-rex tényleg megette az...

A t-rex tényleg megette az embert?

Figyelt kérdés
Veszedelmes egy állatnak tűnik, igaz csak filmen láttam (nyilván). De tényleg emberevő volt? Mert a filmekben az. Gondolom akkor még kevesebb ember élt, ha akkora vadász volt meg félelmetes, hogy lehet, hogy nem haltunk ki? Vagy lefutottuk?
2023. okt. 31. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A T-Rex korában egyáltalán nem éltek emberek. A legtöbb emlős kb. patkány méretű volt akkoriban.
2023. okt. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Ha a t-rex a kezedből eszik....
2023. okt. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Hova gondolsz válasza:
100%

Az a baj, hogy csak filmeken láttad.

Könyvekben kellene utánaolvasni, hogy melyik földtörténeti korszakban élt.

2023. okt. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Önjelölt igazságosztó ***** válasza:
87%

A 6 tonna körüli T-Rex nemigazán foglalkozott az akkoriban patkányméretű emlősökkel. Ahogyan a tigrisek sem igazán vadásznak szöcskékre a jelen korban. Egyébként nem lehetett volna túl nehéz lefutni a T-Rexet ha az emberekkel egyidőben él. A T-Rex sebessége olyan 20km/h lehetett a csontszerkezetének vizsgálata alapján, és feltehetően nem is volt valami kitartó futó. Egy életéért futó ember könnyedén lehagyja. Az is gyanítható, hogy a lassúsága miatt nem volt valami jó vadász, leginkább dögöt evett illetve beteg/sérült/fiatal/túl öreg/futás helyett harcolni próbáló dinoszauruszokat.


A korabeli emlősök meg bár kicsik voltak, de sokkal ravaszabbak és alkalmazkodóképesebbek mint a dinoszauruszok. És azért az önvédelmi képességük sem lehetett elhanyagolható kiindulva a mai emlősökből. Megtudták védeni magukat kisebb dinoszauruszoktól, sőt el is ejthették őket időnként(főleg a tojásokat és fiókákat).

2023. okt. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A primáták (főemlősők) közül mai tudásunk szerint "ő" volt a T-rex kortársa:


[link]


Nem tudom, nem annyira hasonlít az emberre :) De az emlősőkön belül már legalább az "irány" az ember felé mutat.

2023. okt. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
Persze. Nem is értem, hogy miért kételkedsz benne?
2023. okt. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
A fél fogára is kevesek voltunk akkoriban, és nem, szerintem nem lefutottuk, hanem elbújtunk egy üregbe/fa odvába/aljnövényzetbe. Ugyanis, ahogy az 5-ös írta, a T-rex korában az ember elődei kb. 15 cm-es, négylábú emlősök voltak.
2023. nov. 1. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 polarbeer ***** válasza:
76%

A T-rex idejében, meg általában véve a dínók korában még nem éltek emberek.

Sok-sok millió év választotta el az utolsó röpképtelen, hüllőalkatú ragadozó dinoszaurusz kihalását és az első ember megjelenését egymástól.


A ma is élő röpképes dinoszauruszokat pedig úgy hívjuk, hogy madarak :)


31/F

biológus

2023. nov. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
4: én is ebben bíztam, hogy lefutható, mivel igen nagy testű, nehézkes állatnak gondolnám. Ha esetleg feltámasztanák, ez megnyugtató. Sose lehet tudni.
2023. nov. 2. 18:46
 10/10 A kérdező kommentje:
6-os, eléggé félelmetes még gondolatnak is!
2023. nov. 2. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!