Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudnátok mondani tènyleg...

Tudnátok mondani tènyleg olcsó èteleket ?

Figyelt kérdés

Sajnos majdnem minden pénzem elvitte a gázelszámolásra befizetett csekkem.

Nem sok maradt és nagyon kevés dolog van itthon

Tudnátok mondani olcsó èteleket

Amiket egy 5 éves gyerek is szívesen megeszik

( Sajnos sajátos nevelési igényű így nagyon válogatós)

A helyzet rossz de nem reménytelen. köszönöm ha tudtok adni tippeket



2023. máj. 16. 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha leírnád, miket hajlandó megenni a gyerek, akkor még esetleg tudnánk is válaszolni.

Eleve a gyerekek nagyon nem egyforma ételeket szeretnek, de ha a tiéd még szerinted is válogatós, akkor legalább mondd meg, mi lehet a menüben.

Meg azt sem ártana tudni, mennyi pénz van kajára, hány embernek kell ebböl ennie, mennyi ideig és hány- és milyen étkezést.

2023. máj. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ketten vagyunk

És hát igazából a tészta,krumpli

Az ilyen egyszerű ételeket szereti

Ami hogy is mondjam nagyon maszatolós azt már nem eszi meg

Furcsán hangzik de nem az ízek miatt válogatós hanem az állagok miatt ha érted mire gondolok

Ami nagyon maszatolós azt biztos nem eszi.

Hát nem sok sajnos nem is merem le írni

De kb 25 ezer forintom marad másodikáig kell kihúznunk

2023. máj. 16. 16:02
 3/10 anonim ***** válasza:
Írhatok privátban? Ez így tégyleg igen karcsú, de nem lehetetlen, csak sok részletet kellene még megbeszélgetni, ami nem feltétlen tartozik ide.
2023. máj. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tojásrántotta, tejbegríz, zsemlekocka leves, pacsni, császármorzsa.
2023. máj. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egy kérdés még: van otthon valamiféle tartós élelmiszered?
2023. máj. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

3/5 igen írhatsz privátba is.


Hát liszt,zsemlemorzsa egy olaj ès egy melegszenvicskrèm van itthon jelenleg sajnos kifogyott minden.


Ilyen helyzetbe mèg nem voltam csak ez a hónap nagyon összejött minden


Köszönöm az eddigi ötleteket

Császármorzsát meg is probálom ma este

Ez nem jutott eszembe de règ is ettem köszönöm talán ez mèg a fiamnak is bejöhet


Köszönöm szépen legyen szèp napotok

2023. máj. 17. 12:54
 7/10 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne kertben gondolkodnod, sokat spórol az ember. Városban panellakóként is megoldható. Ismerősünkkel megegyeztünk és náluk kartészkedünk külön résszel.


Vagy pl ismerek egy bácsit, ő a garázsvárosban alakított ki kis kertet a garázsa mellett bambusszal eltakarva.


Jönnek a gyümölcs-zöldség szezonok. Ahol senki nem szedi le pl háza előtt lévő fa terméseit, azoktól jelképes összegért elvisszük. pl mert dísz csak vagy nem foglalkozik vele, de zavarja, hogy a járdáján csúszkál a leeső termésektől.


Feldolgozhatod vagy eladhatod.


Jelen témára visszatérve:


készíts krumplipürét, de ne nagyon hígra, lehessen formálni. pici lisztet tegyél hozzá, hogy golyókat tudj formálni belőle. Ízesítsd fűszerekkel, amit jónak látsz pl só bors. Azt panírozd be és mehet is olajba kisülni.

Panír nélkül is ki lehet sütni.


Akár előre megcsinált husival, zöldséges cuccokkal is lehet betölteni. (amint adódik a későbbiekben)


Tepsiben sült fűszeres krumpli.


vagy még:


https://www.youtube.com/watch?v=iyuyBKLj9OE&list=PL8oXagjZan..


https://www.youtube.com/watch?v=LPML_a6dS78&list=PL8oXagjZan..


Lisztből vízből friss házi kenyér. Stb. Érdemes receptekre időt szánni.


Sokat lehet spórolni a saját házi pékárukkal. Főleg mostani árak mellett.


Nem mindegy, hogy 500ft ból veszel alapanyagot és lesz 1kg-os kenyér vagy boltban megbeszi az ember kb 1000-1200ft ért.


csak le kell gyúrni, amíg pedig pihenteti az ember lehet mással foglalkozni, aztán kisüti az ember.

2023. máj. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a jó ötleteket ez a krumplis be fog neki jönni szerintem ezt is megfomom próbálni köszönöm.


Igen már ültettünk pár dolgot minden évben szoktunk kis helyünk van rá de próbáljuk a maximumot kihozni belőle csak mèg a termèsère azért várni kell


Bár sütèsbe nem vagyok profi inkább a főzés megy de a kenyèrrel megpróbálkozom

Csak ha nem jön össze a bolti forma amihez van szokva a gyerek akkor sajnos az nem fog bejönni nála

Fontos a kenyèr formája

Lehet ezt nem èrtitek de egy auti gyerek nagyon ki tud akadni az ilyeneken

Azért nehéz most ez az ügy nagyon

2023. máj. 17. 14:01
 9/10 anonim ***** válasza:

Sejtettem, hogy ASD vagy hasonló dolog van a háttérben.


Nálam nem ennyire erős, de tudom milyen.


7-es voltam.

2023. máj. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen sajnos vagy nem sajnos vannak jó napok vannak rossz napok

Nagyon okos észre se lehetne venni hogy bármi probléma lenne vele csak hirtelen a legapróbb dolgokon is úgy ki tud akadni hogy nagyon nehéz megnyugtatni ilyenkor én is kapok tőle sajnos sokszor bánt és fel sem fogja nekem nagyon tud fájni fizikailag is mert egyre erősebb de èrzelmilebb mèginkább .


És hát ilyen helyzetekben mikor nem tudok neki megadni minden amire vágyik dühösebb

De már nincs sok hátra

Boldogulunk


Ma életébe először megette a tojás levest háromszor is evett belőle

Nagyon meg is lepődtem mert eddig hozzá se nyúlt talán ő is érzi kicsit hogy most rossz helyzetbe vagyunk

2023. máj. 22. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!