Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ez az állatorvos nem érdemel...

Ez az állatorvos nem érdemel meg egy elmarasztaló értékelést?

Figyelt kérdés

Dokihoz vittem a macskám, mert 2 napja nagyon keveset eszik es csunyán kiabált velem a doktor. Nem magyar az anyanyelvem, de azért azt hiszem elég jól beszélek, csak nem ismerek minden mondást. Kérdezte tőlem a doktor, hogy a macska ürit? Nem értettem mit akar mondani, és megkértem, hogy mondja máshogy. Erre kiabált velem így: ÜRIT BAZ+ NEM ÉRTED?! SZARIK, HUGYOZIK?? HOGY MONDJAM NEKED HOGY MEGÉRTSD??

11 éve élek az országban és soha senki nem beszélt így velem, nehezen tudom ezt elfogadni.



márc. 11. 20:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
19%
Azért 11 év alatt már meg kellett volna tanulnod az "ürít" szó jelentését..
márc. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy mit jelent, például kiurítem a vödröt. De ilyen kontextusban még nem hallottam mikor szarást jelent.
márc. 11. 20:43
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Idegbajos suttyó. Kerüld messzire, legközelebb vidd máshogy. Esetleg a google értékeléseknél hagyhatsz egy lehúzó véleményt. Sajnálom az élményedet, biztos rossz szájízt hagyott maga után.
márc. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%
Egyes, szerintem is meg kellett volna tanulnia, de végül is annyi szavunk van, sokféle használattal. Lehet nem jutott eszébe. Szerintem született magyaroknál is előfordul, hogy kiesik egy-egy szó. Jó, nem ilyenre gondolok, mint az ürít, de mindenki más, főleg egy idegennyelvnél.
márc. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

de, nyugodtan értékelheted, megérdemli, de igazából engedd el

Az ürít szó nem mindennapos kifejezés ebben az értelemben, semmi baj nem volt ezzel, hogy nem értetted.

márc. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
még egy kérdés: ezt csak állatokra mondják, vagy emberekre is? Az ember ürít? Mert például halott macskára mondják "megdöglött", de emberre csúnya ezt mondani.
márc. 11. 21:00
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
emberre is mondják, igen, főleg orvosi értelemben
márc. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem állatokra is csúnya azt mondani, hogy megdöglött.

Talán inkább elpusztult.

márc. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Az ürit szó az jelentheti a kakilást is. Attól függ hogy milyen szövegkörnyezetbe hallod. A magyarba is vannak több értelmezéssel biro szavak.
márc. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%
Ki ez az állatorvos,hol praktizál?
márc. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!