Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha valaki nem prémium táppal...

Ha valaki nem prémium táppal eteti a kutyáját macskáját akkor az már gonosz ember?

Figyelt kérdés
Itt mindig mindenki azzal, jön, hogy ha szereted a kutyát akkor megveszed neki meg ilyenek. És ha valakinek nincs rá pénze, de szereti azt az állatot, és inkább eteti valami átlagos olcsóbb táppal, akkor az gonosz ember? Ha az ember magának is mindenből csak az olcsóbbat veszi miért venné a kutyának a méregdrágát? Lehet attól még szeretni egy állatot, és pl ha beteg lesz akkor van egy kis tartalék pénz amiből az orvost tudja fizetni, mert nem költötte el valami drága tápra!
2010. okt. 26. 10:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy kicsit bogarászol itt a korábbi kérdések között, több olyat is találsz, hogy a prémium tápok még csak nem is olyan jók. Szerintem ne csinálj ebből gondot, ha rendesen ellátod az állatkádat, nem a kaja márkajelzése a lényeg. A gonoszkodókkal meg ne törődj.
2010. okt. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggodj amiatt,hogy nem a reklamokban szerepeltetett tapokkal eteted az allatkadat.

Semmi nem garantalja,hogy azok jobbak lennenek,mint egy masik,olcsobb.

A kutyusod/macsekod ugysem tudja,melyik mennyibe kerult, o attol boldog,ha nem kell eheznie az utcan.


Nagyanyaink idejeben sem voltak ilyen -olyan premium tapok, s ugy-e ,elelt a kutyus/macska 10- 15 evig is?

2010. okt. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Dehogy gonoszak. Nem mindenki engedheti meg a prémium tápokat. Persze aki megteheti és nem sajnálja a kutyájától az etessen avval. Én azt nem tudom megérteni, hogy miért nem tudnak utána nézni a dolgoknak. Sok ember megveszi a chappyt meg hasonló rossz tápokat holott szinte hasonló árakon van középkategóriás táp is. Szerintem akinek futja törzskönyves kutyára és kiállításokra akar vele járni etessen minőségivel (meg aki megteheti anyagilag). Akinek meg nincs rá pénze az etessen olcsóbb de jó táppal. Azt viszont nem tudom megérteni, mikor valaki moslékkal eteti a kutyáját meg minden féle zsíros rossz étellel. Mert az nem tesz jót a kutyának sem.
2010. okt. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem.

Az én véleményem:

Ha valaki elhatározza hogy kisállatot vásárol, akkor próbálja neki megadni a legjobbat mindenből, hiszen ő akarta a kutyát/macskát, nem pedig az állat őt.

Ha erre nincs anyagi fedezet, akkor inkább ne tartson állatot.

DE.

Az előbbiekben azokról beszéltem, akik VÁSÁROLNAK kisállatot. Ha van 100 ezre kutyát venni, akkor legyen pénze minőségi életszínvonalat fenntartani az állatnak.

Azonban van a másik csoport, akik pl. utcáról, menhelyről fogadnak be, mert segíteni szeretnének. Ebben az esetben természetesen elfogadható, hogy nem futja drága tápra, a szegény kutya/cica így is sokkal jobban fog élni, mint a menhelyen/utcán.

2010. okt. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi soha nem vettünk tápot a kutyáinknak, csirkefarhát vagy nyak, ahhoz főztünk rizst, tésztát esetleg bele egy szál répa, fokhagyma.és lám minden kutyánk 15-16 évig élt.
2010. okt. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Szerintem se foglalkozz a gonoszkodó emberekkel. Nem gonoszság, az állatnak úgyis az a fontos, hogy etesd és szeresd! Meg szerintem sem biztos, hogy annyival többet tud a méreg drága. Nekem pl. van egy yorkim meg egy befogadott beagle-m. A beagle a sorsából kifolyólag bármit megenne, de a yorki jól el lett kényeztetve kiskorába. Vettem is neki a méreg drága fajtatápot meg mindent, mert, hogy az a jó neki. (Én hülye liba.) Merthogy a kutyit ugye nem kérdeztem. Aztán rájöttem, hogy akár én is megehetném a drágákat, mert ő ugyan nem fogja. A középkategóriást viszont imádja. Emellett nincs neki a yorkikra olyannyira jellemző fogproblémája! Úgyhogy tényleg nem az ár a lényeg.
2010. okt. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el a szeretet mindennél többet ér, meg a törődés.Régen semmiféle prémium meg izé táp nem volt, csak kajamaradék, házikoszt,mégis vigam eléltek egészségesen az ebek.

Ugyanaz jellemző rájuk is, mint ránk,ha érzi, h szereted és mindent elkövetsz, h jól érezze magát, az már felér akármilyen prémium kajával.

2010. okt. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nálunk nem is eszi meg a macska a luxustápot :-)

Egyetlen egy kommersz fajtát fogad csak el.

2010. okt. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nekünk egy utcáról megmentett cicusunk van, nem etetjük méreg drága ilyen olyan márkás tápokkal. De szeretjük, sokat van velünk, van neki játéka, sőt még egy házi gyártmány macskavára is:D Most pl itt kergeti a műanyag kígyóját már vagy egy fél órája, tök egészséges és élet vidám cica:)
2010. okt. 26. 11:06
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
AZ,hogy a cicusod erzi ,hogy szeretitek es torodtok vele, a legnagyobb boldogsag szamara.
2010. okt. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!