Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a békákról?

Mi a véleményetek a békákról?

Figyelt kérdés

ápr. 6. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Cukik
ápr. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi problémám velük, nem undorodom tőlük. Este lehet hallani nálunk a hangos kuruttyolásukat, számomra kellemes.
ápr. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Szeretem őket, bár a varangyok nem mindig bizalomgerjesztőek :)

Gyerekkorom egyik kedves élménye, mikor apukámmal hoztunk haza ebihalakat, és "felneveltük" őket :)

Szívesen tartanék itthon is, csak sajnos félek, hogy télen nem tudnék neki megfelelő hőfokot teremteni, ezért egyelőre elvetettem az ötletet (valami nyílméreg-békában gondolkodtam volna).

Esetleg ha picit nagyobb lesz a most 1,5 éves fiam, akkor megint próbálkozunk az ebihallal, amit utána vissza tudnánk engedni a természetbe.

ápr. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem őket, arról nem is beszélve, hogy nagyon hasznosak azzal, hogy rengeteg legyet, szúnyogot megesznek.
ápr. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Csókold meg és lehet herceg/hercegnő lesz belőle. :)
ápr. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Természet sarokkövei ugyan úgy mint a méhek.
ápr. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Az ökológusok szerint a klímaváltozás és az emberi élőhely-pusztítás legnagyobb kárvallotjai sajnos éppen a kétéltűek. Emiatt tömeges kihalásuk várható a közeljövőben. Nem véletlen, hogy Magyarországon jelenleg már az összes őshonos békafaj védett, a nemzetközi egyezmények pedig a békafajok kb. harmadát oltalom alatt tartják. Márpedig a védett fajokkal való kereskedés tilos, és a védett fajok otthon tartása is engedélyhez kötött. Így aki békát akar tartani, annak választékul csak azok a külföldön őshonos békák maradnak, amelyek nincsenek rajta a CITES egyezmény listáján. Egy további probléma a békatartásban, hogy a legtöbb békafaj kizárólag csak élő rovarokat hajlandó megenni, így ezekből állandó készlettel kell otthon rendelkezni. Ez nem olyan, mint a kutya- vagy macskatartás, hogy előszedek a szekrényből egy csomag tápot. S persze egy terráriumot is be kell rendezni, hogy a béka jól érezze magát. Szóval a békatartás csak lelkesedéssel teli embereknek való.
ápr. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Nyálkások, de nincs velük különösebb bajom. Sőt! Szeretem őket.
ápr. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs velük semmi bajom! A nagyobb pókoktól undorodom, de ettől függetlenül őket sem bántom, hiszen hasznos élőlények!

Az egyetlen haszontalan lény, aminek a megszűnésével egészséges lenne a Föld és az ökoszisztéma, az az ember...

ápr. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem merem megfogni őket (gondolom a nyálka taszít, plusz félek hogy kicsúszna a kezemből és esetleg megsérülne) de cukinak találom őket :)


Szívesen nézegetem képen, terráriumban, tó partján.


Nagyon érdekes jószágok, például nagyon meglepő a csontvázuk


Plusz sokszor eszembe jut a guineai szőrösbéka, amit sokszor becéznek Rozsomák-békának (Wolverine frog, magyarul még nem hallottam)


Igen, a Marvel karakter után


Igen, "pengék" jönnek elő belőle, ha úgy akarja.


Nem, nincsenek macskakarmai vagy hasonlók.


Nem, egyszerűen fogja magát, eltöri a saját csontjait, ami átszúrja a bőrét, és azt használja támadásra.


És ezt halál komolyan mondom, nem én találtam ki.

ápr. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!